Sleduj nás

Navenek šampion, v soukromém životě stále ještě student. Vzdělávám se, abych načerpal co nejvíce informací, říká Procházka

Navenek šampion, v soukromém životě stále ještě student. Vzdělávám se, abych načerpal co nejvíce informací, říká Procházka

Studium a sport nikdy bývá lehké kombinovat, český šampion Jiří Procházka se však snaží rozvíjet všemi směry, a tak se pokouší zvládat obojí.

„Hodně na mě apeloval můj trenér Jaroslav Hovězák, ať mimo tréninky nezahálím a stále se rozvíjím, tak jsem sice později, ale přece jen začal,“ nechal se slyšet Procházka, který právě dokončuje druhý semestr oboru Speciální edukace bezpečnostních složek.

Ještě v dubnu však bojoval o titul polotěžké váhy Rizinu. K této příležitosti potřeboval spoustu času, jenž se vyplatil. „Naštěstí jsem doteď měl zkouškové období mimo zápasy, s profesory je navíc dobrá domluva, takže se mi dokáží přizpůsobit,“ vyzvedl Denisa své učitele. „Nyní mám ve zkouškovém období za sebou zkoušky z dějin úpolových sportů, anatomie, plavání, boxu, zápasů a horolezectví. Ještě musím splnit soukromé právo, angličtinu a dopsat test z atletiky,“ odhaloval.


Vzhledem k Jirkově postavení v oboru asi není potřeba zmiňovat, jaká část mu sedí nejvíce. „Tak samozřejmě mi nejvíc vyhovuje praktická část, kde základy z bojových sportů a umění ovládám, a potom je druhá část, která je méně příjemná, kde je třeba usednout a učit se teorii, která je někdy nudná, ale proto jsem tam šel, abych se dozvěděl maximum o fungování lidského těla a všeho kolem,“ odpovídal.


Důležité je hlavně růst nejen jako zápasník, ale také jako člověk. „Studuji hlavně proto, abych načerpal co nejvíce informací. A taky mě baví kolektiv, který mě vytrhává z tréninků a zápasových módů. Můžu si to vše víc užít,“ dodával Procházka.

Zdroj: sport.cz


Další články