Sleduj nás

Nate Diaz drží nad Poirierem jeden zásadní trumf, prozradil parťák z tréninku

Nate Diaz drží nad Poirierem jeden zásadní trumf, prozradil parťák z tréninku
Dustin Poirier je před potenciální bitvou s Natem Diazem považován za velkého papírového favorita. Veškeré prognózy se ovšem v průběhu boje mohou snadno otočit.

Nick Maximov je člověkem, jenž je novou akvizicí UFC a jehož konto čítá sedm výher bez jediné porážky. Kromě toho je také znám tím, že už několik let trénuje po boku Natea Diaze, ale zároveň poměrně dobře zná i Dustina Poiriera.

Jak si sami můžeme odvodit, tento člověk má relevantní názor, co se týče porovnávání obou bojovníků, kteří se spolu v rámci velterové váhy nyní mohou utkat. A pokud si spousta lidí myslí, že je Dustin jasným favoritem, pak jsou prý na omylu.


„Poirier je dobrý fighter, ale podle mě až někdy moc horlivý. Jsou jisté fáze boje, ve kterých spaluje strašně moc energie. Osobně bych řekl, že až moc sází na svou sílu, která se zároveň stává jeho slabinou,“ vypovídá Maximov.

„Pokud čelíte Nateovi, čelíte zároveň soupeři, který se nevzdává a se kterým se můžete dostat do několika nepříjemných situací. Pokud bude mít Dustin horkou hlavu, bude netrpělivý a půjde do výměn vší svou silou, rychle se vyčerpá a pak se stane pro Natea snadnou kořistí,“ myslí si.


„Mohli jsme to vidět v duelu s Oliveirou. Dustin moc sází na svou sílu, v každém úderu nechává moc energie a ve druhém kole už to nebyl on. Nepochybuji o tom, že by se Natea po všem tom trashtalku nesnažil rychle ukončit, ale tím jen opět udělá tu stejnou chybu, brzy spálí energii a prohraje,“ myslí si Maximov.


Další články