Sleduj nás

Nate Diaz: Cíle se nezměnily, stále chci být nejlepším bojovníkem světa. Teď si jdu do UFC pro titul

Nate Diaz: Cíle se nezměnily, stále chci být nejlepším bojovníkem světa. Teď si jdu do UFC pro titulFOTO: UFC

Boxerské dobrodružství má za sebou, s Masvidalem srovnal skóre na 1:1 a teď by se rád vrátil zpátky do UFC.

Diváci vůbec netušili, co od jejich souboje mohou očekávat, ale nakonec se domů vraceli spokojeni. Desetikolová boxerská bitva sice došla až na body, ale tvrdými údery se rozhodně nešetřilo a stát v ringu kdokoliv jiný, dost možná by je nevydržel. Jorge a Nate jsou ovšem z jiného těsta a ranám chodí naproti.

Pomineme-li výsledek, který vyzněl lépe pro kalifornského bijce, jemuž dva ze tří bodových rozhodčích dali výhru a třetí to viděl jako remízu, pak Nate Diaz oznámil, že ačkoliv se trilogii s Masvidalem nebrání, tak by se nyní chtěl vrátit zpátky do UFC a porvat se tam o velterový opasek, který je stále ještě v držení Leona Edwardse. A trochu paradoxně si můžeme říct, že Nate je poslední soupeř, který měl k výhře nad Edwardsem nejblíže. 

“Můj hlavní je pořád stejný, vůbec se nezměnil. Stále chci být tim absolutně nejlepším bojovníkem světa, takže se vrátím zpátky do UFC a vezmu si tam ten titul. Leon Edwards, Jake Paul a mnozí další, jste mrtví,” vzkázal Nate během tiskové konference. 

Jake Paul s UFC ovšem spojený není, tady Nate měl nejspíše na mysli MMA odvetu v organizaci PFL, o čemž se dříve mluvilo, ale nikdo se to nevyjednalo. Co se ovšem Leona Edwardse týče, to už je malinko jiný příběh. Je to jeden z mála bojovníků, ke kterým stocktonský fighter chová respekt. 


“Proti Leonovi opravdu nic nemám. Je to borec, co si na nic nehraje a bojuje se všemi. Já jsem tím posledním, kdo mu zatopil, proto věřím, že by to lidem přišlo zajímavé i znova. Kdyby měl titul někdo jiný, půjdu za ním, ale Leon je teď tou jedničkou, a proto mu chci čelit,” vysvětlil Diaz, jakými kritérii se řídí.


Další články