Sleduj nás

Namajunas zvažuje přesun do muší váhy, láká ji duel se Shevchenko

Namajunas zvažuje přesun do muší váhy, láká ji duel se Shevchenko
Rose Namajunas hledá nové výzvy, a protože začala nabírat svalovou hmotu, nevylučuje změnu váhy.

Bývalá šampionka slámové váhy 7. května prohrála titulovou bitvu s Carlou Esparzou. Přerušila tak svou třízápasovou vítěznou šňůru, během níž vyzrála nad Jessicou Andrade a dvakrát nad silnou Weili Zhang.

Ve svém čerstvém interview pro MMA Fighting Rose uvedla, že si nyní plánuje dát nějaký čas od MMA volno. Po létě se začne věnovat grapplingu, možná si dá nějaký grapplingový zápas, aby rozšířila své dovednosti, a pak začne přemítat, jakými kroky se v UFC vydá dále. Dle svých slov nevylučuje ovšem změnu hmotnostní kategorie.


„Ať už by můj fight s Carlou dopadl jakkoliv, plánovala jsem, že si dám nějaký čas pauzu. Věděla jsem, že minimálně přes léto své povinnosti vypustím a přibližně od září se vrátím do plného tréninku. Teď se snažím spíše jen udržovat v kondici, nemám nějakou konzistentní přípravu,“ pověděla.

„Ráda bych rozšířila své dovednosti, a proto se teď budu trochu věnovat boji na zemi. Hodlám nabrat nějakou svalovou hmotu, budu zvedat činky a dám si grapplingový zápas. Nevím, kdy se vrátím k MMA, ale k tomu rozhodnutí dojdu. Prozatím pojedu podle plánu, který jsem si určila.“


Rose Namajunas ufc

Přesun do muší váhy a případný střet s Valentinou Shevchenko


„Miluji Valentinu, považuji ji za svou kamarádku, ale zároveň jsem nikdy ve svém životě neměla problém se přátelit s lidmi, se kterými jsem už zápasila. Nedělá mi problém bojovat s týmovou kolegyní nebo tak něco.

Tím, jak jsem starší, jsem začala uvažovat jinak. K boji přistupuju jako k práci, která mi dává šanci se finančně zabezpečit. Dříve bych nad něčím takovým váhala, byla jsem dost empatická, ale teď mám pocit, jako by se ze mě stal nový člověk. Možná se vážně s Valentinou utkáme,“ sdělila Namajunas.

Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články