Sleduj nás

Na tohle Wilder asi zapomněl. V roce 2018 prozradil, že pravidelně trénuje s 20kilovou zátěží!

Na tohle Wilder asi zapomněl. V roce 2018 prozradil, že pravidelně trénuje s 20kilovou zátěží!

Bývalý šampion těžké váhy WBC Deontay „The Bronze Bomber“ Wilder (42-1-1, 41 KO) po zápase s Tysonem „Gypsy King“ Furym (30-0-1, 21 KO) prozradil, že to byl jeho příliš těžký nástupový oblek, kvůli kterému mu ztěžkly nohy a kvůli kterému se zároveň nebyl schopný v ringu pohybovat. Tato jeho osobní chyba měla velký podíl na tom, že přišel o titul a vůbec poprvé poznal hořkost porážky.

Deontay Wilder, ačkoliv si toho zrovna při své omluvě nebyl vědom, v roce 2018 v rozhovoru u známého komentátora Joeho Rogana přiznal, že veškerá svá cvičení provádí s 20kilovou vestou na sobě. Jedná se dokonce o 2 kg větší hmotnost, než kolik vážil jeho nástupový oblek během posledního zápasu s Tysonem Furym.

„Pokoušíme se aktivovat rychlá svalová vlákna, a proto na tréninku děláme vše s rapidní rychlostí. Pokud provádíme něco, co zahrnuje pohyb nohou, jako třeba sprint, tak ve všech svých cvičeních nosím 20kilovou vestu,“ svěřoval se Wilder Roganovi.

The Bronze Bomber si přál 22. února ohromit publikum, a tak si za 931 tisíc korun pořídil oblek, který vážil 18,1 kilogramů. Poprvé si ho dle vlastních slov vyzkoušel den před zápasem. S jeho krásou byl spokojený a ani váha mu nevadila. V ten moment však ještě netušil, že se to velmi brzy může změnit. 

Jakmile se blížil termín obhajoby, Wilder počítal, že s oblekem přejde pouze od šatny do ringu. Pravda je však taková, že byl už 10 minut před duelem nucen v plné zbroji na svůj nástup čekat. A tak pochodoval sem a tam. „Cítil jsem se jak po tvrdé lekci tréninku,“ reagoval alabamský rodák. „Fury mi vůbec neublížil, ale prostě pravda je taková, že to byl solidní záhul pro mé nohy. Můj oblek na mě byl až příliš těžký,“ bránil se.


Další články