Sleduj nás

Na světě není MMA zápasník, kterého bych v boxu neporazil, hlásí Joshua a varuje Ngannoua

Na světě není MMA zápasník, kterého bych v boxu neporazil, hlásí Joshua a varuje NgannouaFOTO: UFC

Anthony Joshua se musel hodně nahlas zasmát názoru, že by ho Francis Ngannou v případné bitvě potrápil podobně, jako potrápil Tysona Furyho.

Francis Ngannou má za sebou boxerský debut, po kterém všichni jeho kritici oněměli. Kamerunský Predátor sahal po zázraku a málem porazil nejlepší těžkou váhou současnosti. Ihned na to řekl, že si svůj výstup v ringu zopakuje, a pokud nedostane s Furym odvetu, půjde si za jinými jmény – Deontay Wilder, Anthony Joshua.  

Druhý jmenovaný možná nemá v držení žádné mistrovské pásy, ale pořád je nositelem hodně velkého jména. Takového, kterého se lidé, zejména aktivní nebo bývalí zápasníci z UFC, nebojí vyzývat. Pro tyto odvážlivce, včetně Ngannoua, má ovšem AJ jasný vzkaz. 


„Hoši, kašlete na to. Cením si vaší práce v MMA a v UFC, ale v ringu je to jiný sport. Tady se hraje úplně jiná hra… Ano, také si tu dáváme si do huby, ale ten způsob je naprosto odlišný. My se boxu věnujeme celý život, postoj v MMA je jinačí,“ vysvětloval Joshua. 

„Na světě není jediný MMA fighter, kterého bych v boxu nedokázal porazit, tím jsem si jistý. Francis Ngannou není výjimkou, ať si moc nemyslí,“ klidnil Predátorovy sebevědomé emoce.


„Zároveň si jsem ale jistý, že kdybych já přešel do MMA, tak by mi ty nejlepší těžké váhy daly zabrat. Taková je prostě pravda... Proto nějaké přestupy mezi těmito bojovými odvětvími nedávají smysl. Francis měl možná štěstí, že bojoval s Furym v jeho nejhorší den, nevím přesně, co za tím Furyho špatným výkonem stálo, ale obecně jsem přesvědčený, že se mezi námi boxery nemůže dlouhodobě udržet,“ řekl AJ pro kanál British CQ. 

Každý se na to dívá jinak. Někdo přesuny mezi bojovými odvětvími opovrhuje, ale Deontay Wilder či Tyson Fury tuto novou zkušenost naopak vítají. Wilder nyní už dokonce prohlásil, že s Predátorem jedná o dvojzápase, jehož první část by se uspořádala v boxerském ringu a druhá v MMA kleci. Uvidíme tedy, kam až se to posune. 


Další články