Sleduj nás

Na světě nebylo a nebude lepšího fightera, než je Jon Jones, myslí si St.Pierre a vysvětluje proč

Na světě nebylo a nebude lepšího fightera, než je Jon Jones, myslí si St.Pierre a vysvětluje pročFOTO: UFC

Georges St.Pierre je sám řazen mezi nejlepší bojovníky celé historie MMA. Ví však, že na takového Jona Jonese se vůbec nechytá.

Dle některých je MMA stále relativně nový sport, nicméně už má svoje nesmazatelné ikony. Anderson Silva, Goerges St. Pierre či Demetrious Johnson jsou nepochybně jedněmi z nich, ale ještě vysoko nad nimi se nachází americký velikán, který má na kontě tituly ze dvou hmotnostních kategorií a třináct úspěšných obhajob. A takovýto počin napříč dlouhými léty hladových nájezdníků nelze překonat.

„Když si vezmete, jak obtížné je titul obhájit, a když se vám to navíc povede několikrát za sebou, když čelíte vždy těm nejhladovějším borcům v divizi, pak musíte před člověkem, jako je Jon Jones, smeknout. Ani jedna porážka a několik let naprosté dominance, která se skládá jak z fyzicky, tak i psychicky náročných zápasů. Pokud neuznáte Jonovy kvality, pak ten sport pořádně nesledujete,“ pěl GSP chválu na stále aktivního bojovníka, který by se mohl do akce vrátit v průběhu léta, kdy jej bude čekat souboj se Stipem Miocicem.


„Na světě nebylo lepšího fightera, než je Jones. Nejenže je extrémně talentovaný, on je i extrémně psychicky odolný. Já si například pamatuju zápas s Vitorem Belfortem, kde bojoval s vykloubeným ramenem. V jiném zápase zase bojoval se zlomeným prstem. Abyste něco takového zvládli, pak potřebujete mít ohromně pevnou vůli,“ poznamenává.

„Cením si toho, když mě někteří lidé označují za jednoho z nejlepších bojovníků planety, ale na Jona Jonese nikdy mít nebudu. On je elitní striker, elitní grappler, elitní MMA fighter obecně. Způsob, jakým porazil Ciryla Ganea, potvrzuje, že je fenomenální,“ dodal GSP v Championship Rounds podcastu.


Opět bychom měli připomenout, že Jonese někteří lidé kvůli jeho dopingové minulosti a kontroverzním činnostem mimo oktagon nedokáží uznat. Jeho úspěchy však navždy zůstanou zapsány v historii MMA a stejně tak bude mít i čestné místo v Síni slávy UFC.


Další články