Sleduj nás

Na Muaythai v Praze jásala celá hala, tvrdé zápasy diváky očividně nadchly

Na Muaythai v Praze jásala celá hala, tvrdé zápasy diváky očividně nadchly

To nejlepší Muaythai u nás mohli vidět fanoušci v hale TJ Spoje (Praha), kde se uskutečnil galavečer pod názvem Underground Private Cup (tuzemská organizace UPC - Fight Night). Už od rána se konalo mistrovství České republiky v Muaythai pod záštitou asociace C.M.T.A. a od sedmé hodiny večerní se začalo přiostřovat.

Druhý ročník akce, kde jsou vidět pouze tvrdé zápasy Muaythai, si připravil slavný Spejbl Gym sídlící prostory s Palec Gymem. Oba kluby patří mezi nejúspěšnější u nás. Reprezentují je například Daniel Škvor, který se v minulém roce podíval do organizace Glory a okusil její tvrdost. Těžkou váhu třeba zastupuje Michal Reissinger, ten čerstvě nese skalp Davida Vinše a dokazuje post jedničky. Právě Michal Reissinger se měl postarat o hlavní trhák večera, ale kvůli zranění musel odstoupit. Je ale jasné, že se duelu s Janáčkem ještě dočkáme.

Co je Muaythai? Nejtvrdší bojové umění na světě, kde se bojuje v postoji a jsou povoleny i údery lokty a koleny. Pochází z Thajska, kam se jezdí připravovat ti nejlepší dodnes.


Do haly přišlo přes 500 diváků a bylo to znát. „Jsem nadšený, protože atmosféra byla skvělá. Lidé uvítají styl boje Muaythai a je vidět, že je nenudí. Rychlé a tvrdé zápasy je prostě baví a myslím, že jsme na startu něčeho nového. Děkuji všem, kteří přišli a podíleli se na této akci, bez vás by to nebylo. Už teď se těším na třetí ročník, pro který chystáme velká překvapení,“ řekl Reissinger, který tak zastal alespoň pozici promotéra a pořadatele.


Výsledky

Moderátorská dvojice David Petrbok a Bára Dvorská odstartovali galavečer předzápasy, kde slavil vítězství Stanislav Slavík (Spejbl Gym) a Jakub Kajaba (Leonidas Gym). O první tvrdé KO se postaral Filip Hauser (Palec Gym), když kolenem vyřadil Zdeňka Pavla z Plzně. Tento duel byl v rámci mistrovství ČR.

Kde sázet na galavečery u nás? Na bojové sporty můžete sázet u Tipsportu. Dají se využít i volně dostupné streamy. Pokud se registrujete zde, obdržíte 150,- Kč na první sázky zdarma.


Diváci byli v dobré náladě a na řadu přišla hlavní karta, která nesla pět zápasů. Ty byly tvrdé, nekompromisní a v rychlém sledu. Přímo bouřlivé ovace nastaly při bitvě Dag Hoke (Spejbl Gym) vs. Tomáš Martínek (Good Luck Gym Hradec Králové), kde domácí borec sice prohrál, ale odnesl si za svůj výkon finanční odměnu 5000,- Kč. V hlavním duelu se předvedli Jan Šmoula Šindelář (Spejbl Gym) vs. Tony Coufal (Aplik Muaythai). Bojovník ze Spejbl Gymu si zápas pohlídal, byl tím lepším a odnesl si výhru na body 3:0.

  • Denis Hnídek (Spejbl Gym) vs. Dominik Najman (FFC Mělník)
  • Jan Černý (Palec Gym) vs. Patrik Hon (Sokol Mělník) (diskvalifikace)
  • Marek Syrový (Palec Gym) vs. David Jecha (Shovel's Gym Nymburk)
  • Dag Hoke (Spejbl Gym) vs. Tomáš Martínek (Good Luck Gym Hradec Králové)
  • Jan Šmoula Šindelář (Spejbl Gym) vs. Tony Coufal (Aplik Muaythai)


Další články