Sleduj nás

Na duel s Wilderem možná opět nedojde, přiznává Joshuův manažer a vyjednává náhradní řešení

Na duel s Wilderem možná opět nedojde, přiznává Joshuův manažer a vyjednává náhradní řešeníFOTO: TOP RANK

Mike Tyson si nedávno postěžoval, že box stagnuje i kvůli tomu, že se v něm nepotkávají nejlepší s nejlepšími. Jako by se jeho slova opět naplnila…

O duelu mezi Anthonym Joshuou a Deontayem Wilderem se mluví dobrých pět let, ne-li už více. Jeho realizace byla pravidelně protkána různými problémy, které nevyprchaly ani nyní, když už se zdálo, že všechny překážky budou úspěšně překonány.

Jak veřejnosti uvedl šéf stáje Matchroom Boxing Eddie Hearn, hlavním kamenem úrazu je náhlá změna mecenáše, který měl celou akci financovat. Skill Challenge Entertainment, se kterou Hearn vyjednával, nakonec vystřídal jiný saúdský subjekt. A ten zatím boxerům neposlal k podpisu bojové smlouvy.


„Podmínky ke smlouvám byly už dávno odsouhlaseny. Vše jsme měli domluvené, ale problém je, že k dnešnímu dni stále ty smlouvy nemáme na stole. A dokud je nemáme na stole, tak se žádný zápas proti Wilderovi konat nemůže,“ okomentoval celou situaci Hearn v interview pro Boxing King Media.

„Hodiny však tikají. Naším plánem bylo bojovat v prosinci, a pakliže nám Wilder nevyjde, tak uspořádáme nějaký jiný zápas, který nebude tak těžké vyjednat. Už teď jsem pro jistotu v kontaktu s Filipem Hrgovičem a Andym Ruizem, a tudíž by jeden z nich mohl být případným náhradníkem,“ odhalil.


Pojďme najít řešení, zní z Wilderova týmu

Fanoušci na tento fight čekají opravdu dlouho, a když už se zdálo, že by se ho mohli dočkat, tak jim opět něco hodilo klacky pod nohy.

Eddie Hearn už jedná o náhradním soupeři pro Joshuu, což se nelíbí manažerovi alabamského knokautéra Shellymu Finkelovi. Ten naopak nabádá, aby obě strany i nadále spolupracovaly a našly řešení, jak tento duel lidem doručit. A nemusí to být nutně pod saúdskoarabskou záštitou.  

„Vypadá to, že se za oponou děje mnoho věcí. Z naší strany se však nic nezměnilo, stále o ten souboj máme zájem, a pokud je u Saúdů nějaký problém, jsme ochotni ho uspořádat jinde. Nemusí to být nutně v Arábii, ať je to klidně kdekoliv jinde ve světě. Pojďme jednat a určitě se domluvíme,“ navrhl Wilderův manažer Shelly Finkel a žádal, aby Hearn neudělal nějaké ukvapené rozhodnutí.  Další články