Sleduj nás

Muradov: V UFC budu reprezentovat jak Uzbekistán, tak Českou republiku

Muradov: V UFC budu reprezentovat jak Uzbekistán, tak Českou republiku

Stal se vůbec prvním zápasníkem uzbecké národnosti, kterému se podařilo vybojovat si cestu do UFC, a k tomu navíc se nikdy netajil svou láskou k Česku. Makhmud Muradov nyní hodlá v největší MMA organizaci světa reprezentovat obě země.

Machova bojová kariéra začala před sedmi lety. Začátky nikdy nejsou lehké, ovšem když vás doprovází pořádně silná motivace, způsob si vždy najdete. Muradov chtěl svými výkony zabezpečit především rodinu v Uzbekistánu a pro svůj sen se nikdy se netajil jít ještě výše. Na své cestě poznal spoustu (zejména českých) fanoušků, kteří se ho chytli a nyní ho následují. A on se jim za to hodlá odvděčit.

„Říkají mi Uzbek s českým srdcem. Mám radost, že jsem se sem dostal, bylo to skoro omylem. Když jsem přijel, byl jsem bez peněz, spal po tělocvičnách. Až mě Petr Kníže vycvičil. Dal mi vše, co mám, strašně mi pomohl. Dohodil mi práci, nechal mě trénovat zadarmo. Je to můj český tatínek,“ svěřoval se pro idnes.cz devětadvacetiletý zápasník.


„Jsem hrozně rád, vždyť jsem první Uzbek v UFC z více než třiceti milionů obyvatel. Já ale budu reprezentovat jak Uzbekistán, tak Českou republiku,“ projevoval svou vděčnost a nadšení.


Mach svou UFC kariéru nakopne již 28. září, když se představí na Fight Night v Kodani. Tímto soubojem začne první z jeho čtyř zápasů, které má uvedené ve smlouvě. Za soupeře mu byl zvolen italský bijec Alessio Di Chirico (12-3-0), pro něhož bude další bitva dosti klíčová. Pokud ji nevyhraje, může ho UFC ze svých služeb propustit.

„Já si v životě soupeře nikdy nevybírám, natož v UFC,“ reagoval Muradov v rozhovoru pro idnes.cz na volbu protivníka. Žádný tlak si přitom nepřipouští, ba naopak by rád uplatnil své vysoké ambice. „Víte, každý zápasník reprezentuje jednu zemi, já dvě! Hodně lidí si myslí, že budu pod tlakem, já si to naopak užiju a udělám všechno pro výhru,“ doplňoval.


Další články