Sleduj nás

Muradov po návratu do Oktagonu: Tady jsem doma! Domov máš ale jinde, kontrují české úřady a znovu neudělily trvalý pobyt

Muradov po návratu do Oktagonu: Tady jsem doma! Domov máš ale jinde, kontrují české úřady a znovu neudělily trvalý pobytFOTO: OKTAGON MMA

Poprvé přijel do České republiky už sice v roce 2011 a několik let poté začal zápasit s českými úřady o udělení trvalého pobytu. To ale nebere konce a uzbecký bojovník Machmud Muradov se stále snaží tento problém vyřešit.

POUZE DNES: Získej zdarma 400 free spinů jen za registraci


I když se v sobotu na turnaji v Edenu vrátil do česko-slovenské organizace Oktagon MMA, zvrat v jeho případu zatím nenastal. „Omezuje mě to, ale díky podané žádosti mohu být momentálně v České republice. Když cestuji, může se však stát, že mě do dané země nepustí,“ vysvětlil Muradov pro Sport.cz. Případ prvně odhalil Deník N.

Muradov usiluje o trvalý pobyt již dlouhých osm let a ani to, že od roku 2020 vychovává dceru s bývalou partnerkou Monikou Bagárovou, mu nepomohlo. Pro Muradova je však Česká republika jako druhý domov. Zde začal svou úspěšnou kariéru v MMA, kterou dotáhl až do UFC. I před zápasy v zámoří se připravoval v Česku, kde si našel mnoho přátel. V sobotu pak svůj návrat do Oktagonu potvrdil.

„Mám návštěvní víza, protože v Česku mám dceru. Můžu tu být 90 dní, pak musím 90 dní pobývat mimo EU. V České republice jsem od roku 2011, ale žádost o trvalý pobyt mi zamítli už několikrát,“ kroutí hlavou čtyřiatřicetiletý Uzbek. Důvod? „Říkají, že jde o tajné informace, že mám nějaké vztahy s balkánskou mafií. Nemohu se k tomu vyjádřit ani říct, co se děje. Myslím si, že to není fér,“ komentuje situaci.

I když v Česku může zůstat, musí neustále vyřizovat potřebné dokumenty. „Díky podané žádosti o trvalý nebo přechodný pobyt mohu být na území EU. Ale opakovaně mi to zamítají. Žádám, zamítnou. Tak se to stále opakuje,“ stěžuje si Muradov, který tráví čas v Česku i se svou přítelkyní Sabinou.


Trvalý boj s úřady přináší mnoho komplikací. Muradov musí často navštěvovat cizineckou policii a jeho život není plnohodnotný. „Omezuje mě to, nemohu tolik cestovat, a navíc mi kdykoli mohou říct, že mě do dané země nepustí. Neustále podávám nové žádosti. Teď jsem podal novou, díky níž mohu být v Česku,“ říká s tím, že věc řeší i právně. „Měl jsem už čtyři nebo pět právníků, pracujeme na tom.“

Před dvěma lety měl dokonce problémy, když mu české úřady zrušily vízum a nesměl do Evropy. „Říkají, že mám nějaké vztahy s podsvětím, ale nevím, co je pravda, když mi neřeknou, za co přesně to je. To je na tom to nejhorší. Kdyby mi řekli, že jsem se například setkal s nějakým člověkem kvůli spolupráci, odpověděl bych: Ano, setkal jsem se s ním, protože chtěl spolupráci. Ale nic špatného jsem neudělal, ani v rejstříku nemám žádný zápis,“ diví se Muradov.


Další články