Sleduj nás

Možní soupeři Jiřího Procházky? Ve hře jsou bývalí šampioni i přechod do střední váhy

Možní soupeři Jiřího Procházky? Ve hře jsou bývalí šampioni i přechod do střední váhyFOTO: UFC

Hned na úvod je třeba uvést, že český bojovník bude muset po tvrdém knokautu absolvovat povinnou zdravotní přestávku. Během ní bude čas na rozvoj bojových schopností, o kterém Jiří mluvil bezprostředně po porážce.

Alex Pereira se v posledních dvou zápasech vypořádal se svými soupeři bez větších obtíží. Jamahal Hill padl již během úvodní pětiminutovky a Jiří Procházka vydržel ve druhém kole pouze patnáct vteřin. Američan ani česká jednička „Poatana“ příliš nepotrápili, a tak byl Brazilec již v pondělí ráno viděn na tréninku juda.

Procházka si na tréninkovou zátěž bude muset chvilku počkat, protože jeho hlava schytala v sobotu těžké údery a jeden drtivý kop. Jiří se na nohy stavěl opravdu obtížně a je jasné, že jej nyní čeká několik měsíců bez tvrdého kontaktu. Poté se dá předpokládat, že bude mít na výběr z následujících soupeřů

Polák Jan Blachowicz volá po bitvě s Jiřím již velmi dlouho. Pro evropský kontinent extrémně zajímavý zápas sice nebude mít titulové pozadí, ale stejně by fanoušky přitáhl jako magnet. Janek má za sebou delší zdravotní pauzu. Blachowicz stejně jako Jirka nestačil na brazilského šampiona, ale vydržel s ním v kleci plná tři kola a podlehl až na body.

Stejně jako Procházka a Blachowicz si na Pereirovi vylámal zuby i Jamahal Hill. Bývalý šampion sice volá po odvetě, ale je jasné, že bude muset alespoň jednou vyhrát, aby měl reálnou šanci bojovat o pás. Souboj Procházka vs. Hill byl navíc již jednou v řešení a je tedy možné, že nyní nastala ta pravá chvíle na uskutečnění zápasu.


Pravděpodobně nejtěžší variantou je pro Jirku již jedenáct zápasů neporažený Magomed Ankalaev. Dagestánec sice očekává, že bude dalším soupeřem Alexe Pereiry, ale vzhledem k jeho problematickým vztahům s vedením UFC je docela možné, že opět ostrouhá. Pokud by to tak dopadlo, cesta po jeho zádech by vedla rovnou k titulové šanci.

V polotěžké váze se samozřejmě nacházejí i další kandidáti, ale Jiří nedávno promluvil o možnosti, že se přesune o váhu níž. Divize do čtyřiaosmdesáti kilogramů by tak získala pořádně silného bijce, který by se prakticky okamžitě zařadil do titulového mixu. V úvahu by připadali soupeři jako Strickland, Cannonier nebo Imavov.


Další články