Sleduj nás

Mocný myšák mluví o odchodu do důchodu, příští zápas může být ten poslední

Mocný myšák mluví o odchodu do důchodu, příští zápas může být ten posledníFOTO: ONE Championship

Legenda UFC a nynější šampion ONE FC Demetrious Johnson se v této drsné bojové hře nezdrží už velmi dlouho. Ve skutečnosti hned jeho příští zápas může být tím absolutně posledním.

„Mighty Mouse“ Johnson je nezpochybnitelnou legendou muší váhy UFC, kde zvládl jedenáct titulových obhajob. Od září 2012 až do srpna 2018 vládl nejnižší hmotnostní kategorii, díky čemuž se nesmazatelně zapsal do historie smíšených bojových umění.

Následně byl Demetrious vyměněn za Bena Askrena do ONE FC, kde si připsal čtyři výhry z pěti zápasů. Poslední dva souboje podstoupil s téže soupeřem Adrianem Moraesem, se kterým to má 1:1 a už 5. května s ním završí trilogii. Bez ohledu na výsledek, toto může být poslední vystoupení slavného Mocného myšáka v jeho profesionální kariéře.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„Letos mi bude 37 let a já došel k závěru, že tohle je ideální období, kdy bych chtěl ukončit kariéru. Rozhodně nechci být jedním z těch bojovníků, kteří přesáhnou svoji dobu a budou zápasit, ačkoliv na to už nemají,“ prohlásil Demetrious pro portál bjpenn.com.

„Už na sobě cítím ten věk a přátelé mi neustále říkají, co více si chci v tomto sportu dokazovat. A víte co, mají pravdu. Já už to vlastně dělám jen pro peníze, což také není dobře,“ přemítal.


„Nevím, jestli zápas s Moraesem bude ten absolutně poslední, ale je to dost možné. Ten důchod se blíží. Tomuto sportu se věnuji již osmnáct let, to je zatraceně dlouhá doba. Byla to skvělá jízda, o takových úspěších jsem pomalu ani nesnil, ale myslím si, že každý příběh jednou končí. Ten můj patrně skončí 5. května, ale uvidíme ještě. Dozajista je tento rok můj poslední,“ dodal Johnson.


Další články