Sleduj nás

MMA je více nebezpečné jak box bez rukavic, uklidňuje Chad Mendes svou manželku

MMA je více nebezpečné jak box bez rukavic, uklidňuje Chad Mendes svou manželku
Když UFC veterán Chad Mendes oznámil svůj návrat, jeho žena byla dost proti. Nakonec jí ale přeci jenom vysvětlil, že v boxerském souboji bez rukavic mu nepůjde tak o zdraví...

Jak už tu několikrát zaznělo, všichni se na věc díváme z mnoha úhlů pohledu. Box bez rukavic, který se v Americe těší čím dál větší přízni, je jeden z nejstarších a momentálně opět oživených sportů. Fanoušky na tom láká právě to násilí a krev.

Když tedy vracející se Mendes oznámil, že přestoupí právě do Bare Knuckle FC, kde tyto drsné zápasy probíhají, jeho žena nebyla vůbec nadšená, spíše naopak. „Měl jsem doma hotové peklo,“ říká bojovník, který koncem roku 2018 pověsil rukavice na hřebík. Bez boje ovšem vydržet nemohl.


„Upřímně se však stále domnívám, že je MMA mnohem více nebezpečné, to jsem mimo jiné své drahé polovičce také vysvětlil. V MMA můžete schytat kop do hlavy, můžete dostat kolenem do hlavy, to samé lokty, snadno si zde přetrháte vazy, to se vám v boxu nestane,“ je toho názoru.

„Má žena o tom stále není plně přesvědčena, ale když jí to takto podáte, bere to mnohem přijatelněji,“ zmínil se pro MMA Junkie Chad Mendes, který se během své top éry pral také i s Conorem McGregorem. Tomu však v boji o dočasný pás pérové váhy podlehl na TKO ve druhém kole.

Další články