Sleduj nás

MMA bude mou další destinací, řekl Deontay Wilder a potvrdil jednání se soupeřem

MMA bude mou další destinací, řekl Deontay Wilder a potvrdil jednání se soupeřemFOTO: TOP RANK

Tomuhle mohl jen málokdo věřit, než se jednání skutečně dala do pohybu. Deontay Wilder chystá svůj přesun do MMA. 

Ač půjde možná jen o jeden zápas, i tak si ho nikdo nenechá ujít. Mezi námi se našla patrně pouze hrstka lidí, která by věřila, že se Wilder se svou stavbou těla dokáže prosadit také v MMA kleci. On však chce všem pochybovačům zavřít pusy. 

Bronzový Bombardér se nechal inspirovat myšlenkou, se kterou přišel Francis Ngannou. Ten se rozhodl přejít do boxerského prostředí a vyzval ta největší jména z oboru. Jedno mu dokonce odpovědělo – Tyson Fury – a toho málem i porazil. Všichni z jeho výkonu byli v šoku, včetně Wildera.


Alabamský knokautér byl Francisovou odvahou a výkonem natolik unesen, že sám začal jednat, aby si zkusil něco podobného. Predátorovi ovšem nabízí zajímavý protinávrh. Ten zní, že když Ngannou přijde za ním do boxerského ringu, tak pak Wilder půjde za ním do MMA klece. 

„Ta jednání jsou skutečná. Rozhodně nejde o žádný výmysl. Jedná se o věc, kterou jsme v hlavách nosili už slušnou řádku týdnů. Teď se konečně nabídlo něco konkrétního,“ krotil Wilder skrze server boxingscene emoce všech pochybovačů, kteří tomu stále nemohli uvěřit. 


„Snažíme se do příštího roku uzavřít dohodu, která bude zahrnovat dva zápasy. Jeden v Americe, druhý v Africe. Jeden v boxu, druhý v MMA. Zatím nemám více informací, které bych vám mohl podat, ale určitě zůstaňte naladěni. Když to vyjde, bude to velké!“ podotkl. 

Očividně se tedy něco peče a my pak už jenom ochutnáme plody jejich práce. Kdy to však bude, to je těžké předpovědět, zejména, když má Wilder i své vlastní povinnosti, jako je eliminační duel s Josephem Parkerem, se kterým se střetne už za pár dní v Saúdské Arábii. Potom ale kdo ví, všechno může být možné.


Další články