Sleduj nás

Miller kvůli dopingu nedostal licenci, Joshua je v tuto chvíli bez soupeře

Miller kvůli dopingu nedostal licenci, Joshua je v tuto chvíli bez soupeře

Americký boxer Jarrell Miller, který se měl na začátku června utkat ve velkém zápase s Anthonym Joshuou, nedostal kvůli svému poslednímu nálezu licenci na velmi rychle se blížící fight, který ho měl finančně zabezpečit do konce života.

Jako všude jinde, tak i zde se všechno vyrojilo zčistajasna. Během středečního rána odhalila Atletická komise státu New York, že se „Big Baby“ Miller provinil proti pravidlům, a to opravdu vážným způsobem. V těle tohoto 140 kilového monstra se nacházela substance GW1516, která optimalizuje metabolické procesy během tréninku nebo jiné fyzické zátěže tak, že primárním palivem používaným na získávání energie je právě přebytečný a nežádoucí tuk. Sportovní výkon jedince tak může být zvýšen až o 44 %!


Jelikož se jednalo o velmi vážný prohřešek, komise se nemusela dvakrát rozmýšlet, zdali může Jarrell dostat povolení k příštímu fightu s britskou hvězdou Anthonym Joshuou. Ač se měl Big Baby předvést před domácím publikem a ač měl za svou účast dostat pořádný balík peněz, nyní se všechno ruší.

„K tomuto mohu říct jen jedno. Jak já, tak ani můj tým si nejsme vědomi, že bychom nějakým způsobem porušili pravidla. Jsme slušní a poctiví, nikdo nic nebere. Protože se jednalo o dobrovolný test, beru to tak, že muselo jít o nějakou chybu. Na tu stejnou látku jsem byl testován týden předtím a žádné problémy nebyly. Počítejte tedy s tím, že se odvoláme a nakonec pravda zvítězí,“ uvedl Miller, jenž o své nevinně vůbec nepochyboval. Zdali je to tak, jak říká, pravda se ukáže. Pak to buďto oživí, anebo pohřbí jeho kariéru.Další články