Sleduj nás

Mikulášek: Karel „Mrkev“ Vémola by měl nabrat trošku pokory, o zápas s ním si určitě řeknu

Mikulášek: Karel „Mrkev“ Vémola by měl nabrat trošku pokory, o zápas s ním si určitě řeknu

Václav Mikulášek je jednou z těch osob, která se společně se slavným Terminátorem postarala o rozvíření jinak klidných karanténních vod na domácí MMA scéně. Zatímco všechno utichlo, zmíněná dvojka se do sebe pustila takovým způsobem, až si mnozí mohli myslet, že je jejich vzájemný zápas v blízké době neodkladný.

Zdali k tomuto souboji opravdu dojde, to zatím potvrzeno (ale ani vyvráceno) nebylo. Pravdou ovšem je, že jisté střípky vzájemné nevraživosti zde zbyly dodnes. Direkt se pokusil vrátit opět Baba Jaga, jenž v posledním rozhovoru zmínil, že by kvůli Karlosovi vystoupil v nové exhibiční soutěži Oktagon Underground.  

„V Oktagonu Underground jsem chtěl původně vystoupit, jelikož jsem měl menší přestřelku s naším druhým nejlepším českým zápasníkem Karlosem ‚Mrkví‘ Vémolou. Přiznávám, že jsem tam chtěl jenom kvůli němu. Ta pravidla by mi seděla, ale pro něho by to byla velká nevýhoda,“ uváděl Mikulášek, který se turnaje nakonec také neúčastní. „Když jsem zjistil, že tam Karlos nebude, ztratilo to pro mě význam. A když to přiznám narovinu, já teď vážím 103 kg a tam je vážení dvě hodiny před zápasem, takže duel s takovým Hronem by byla moje smrt,“ říkal upřímně.

vaclav baba jaga mikulasek

Spory s Terminátorem však i přesto neutichaly. „Karel chce odvetu s Attilou a chce také titul ve střední váze (84 kg). Jenže my tu jsme další tři nebo čtyři kluci, co ten titul taky chceme. Jsem to já, Ďatel, Hošek a určitě i Siwy. Teď mě čeká bitva s Bolem, a pokud ho porazím, pak si myslím, že je ten zápas s Vémolou možný,“ reagoval Mikulášek. „Určitě si o něho řeknu, já na tom nemám co ztratit a prostě mě nebaví, když si ten člověk otevírá pusu a ponižuje lidi. Už toho je moc a já si myslím, že by měl po té prohře s Attilou nabrat trošku pokory,“ doplňoval.


V rozsáhlém rozhovoru s naším partnerem RP Records se Baba Jaga mimo jiné rovněž poohlédl za svými začátky, kde si dokonce párkrát myslel, že kariéra ve smíšených bojových uměních nebyla stvořena pro něj. Byly chvíle, kdy se cítil psychicky na dně, ale pak změnil tým a začal se soustředit více na vlastní pocity a vše se začalo otáčet k lepšímu. I tak ovšem ostravského zápasníka dodnes lidé spíše podceňují.

„To, že mě lidé podceňují, beru jako výhodu. My jsme si nechali z YouTube stáhnout všechny vyhrané zápasy a ponechali jsme tam jenom ty, kde jsem prohrál. Lidé proto teď zkoumají, kde já jsem nabral to skóre. Nikdo neví, co dokážu. Všichni soudí pouze podle videí,“ zmiňoval Mikulášek.


Čtěte také: 


Další články