Sleduj nás

Mike Tyson: Toto je boxer, kterému bych nejraději čelil!

Mike Tyson: Toto je boxer, kterému bych nejraději čelil!

V době své největší slávy sdílel ring s mnoha boxerskými velikány, ale s jedním z nich se přeci jenom utkat nemohl. Je to z toho důvodu, že oba pochází z úplně jiného těsta – v našem případě jiné váhové kategorie.


Tip: Dnešní UFC 300 s Jiřím Procházkou můžeš zdarma sledovat zde.

Možná vám to přijde divné, proč z jiné váhové kategorie, nicméně tak zněla otázka, kterou Mikeu Tysonovi položil známý komentátor, novinář či analytik Steve Farhood.

„Mikeu, kdybys mohl odhodit všechny zábrany, nebral ohledy na generaci a váhovou divizi, tak kdo by byl tvůj vysněný soupeř?“ zněl dotaz. A „Nejděsivější muž planety“ kupodivu nemusel dvakrát otálet s odpovědí. Prakticky vmžiku z jeho úst zaznělo: „Floyd Mayweather!“


tyson_mayweather

Důvod je velmi zřejmý. „Floyd je naprostá špička ve svém oboru. Na styl, kterým se prezentuje, je velmi obtížné vyzrát. Proto bych s ním chtěl bojovat. Přál bych si, aby byl v mé váze,“ zmiňoval.


Jak se ovšem takovýto dobře vyladěný defenzivní styl dá porazit? „Rozhodně bych s ním nebojoval tak, jako to dělali jeho předchozí soupeři. Já bych byl víc agresivní, víc nečestný. Musíte využít všeho, chodit až za hranice, protože on je prostě až příliš moc dobrý. Určitě s ním nejde zápasit jenom čistě,“ vysvětloval.

A jak by taková bitva dopadla? „Kdybychom se oba střetli v těžké váze (za předpokladu, že by Mayweather měl fyzické parametry pro těžkou váhu), tak bych ho porazil. Kdybychom se spolu utkali někde na ulici, tak bych ho taky porazil a nedalo by se to považovat ani za nějaký zápas. Pokud bych ale přišel já do jeho váhy, tak by mě nejspíš vybodoval, protože je v tom opravdu dobrý,“ dodával Mike.


Další články