Sleduj nás

Mike Tyson přesně předpověděl, jak dopadne zápas Fury vs. Usyk

Mike Tyson přesně předpověděl, jak dopadne zápas Fury vs. UsykFOTO: Shutterstock

Jak dopadne velká bitva Fury vs. Usyk? Mike Tyson se snažil sebevíc, ale pokaždé mu během analýzy vyšel jenom jeden možný výsledek. 

Styly dělají zápasy a co se týká Tysona Furyho, tak na jeho styl zatím nedokázal najít recept vůbec nikdo. Nejblíže k tomu měl se svojí dělovkou Deontay Wilder, který však přes veškeré vynaložené úsilí svého protivníka nedokázal na zemi udržet. 

Nově se Gypsy King postaví do ringu proti Oleksandrovi Usykovi, který sice v rukou nemá takové dělobuchy, ale zato je agilnější. Očekává se, že kolem Furyho bude tancovat a pokusí se jej vybodovat. Může však takováto taktika slavit úspěch? 


„Taková taktika může slavit úspěch, pokud stojíte proti méně zdatnému soupeři. Dejme tomu, že kdyby Usyk chtěl, je možná schopen porazit většinu těžkých vah současnosti kromě dvou. A těmi jsou Tyson Fury a Deontay Wilder,“ začal Mike hned takhle zostra. 

„Usykův styl se zakládá na pohybu a bodování. Není to špatné a proti většině soupeřů to může fungovat, ale ne v těžké váze a už vůbec ne v těžké váze proti Tysonovi Furymu, který je podstatně větší a na svou výšku také neuvěřitelně pohyblivý,“ pokračoval Mike. 


„Ať se na to dívám, jak se na to dívám, tak mi vždy vychází, že Fury vyhraje na KO. Dříve nebo později Usyka trefí několika údery a vypne ho… Pokud to Usyk otevře, dostane KO. Pokud bude okolo tancovat, dříve nebo později to KO dostane také. Ať se snažím, jak se snažím, pořád mi z toho vychází Furyho výhra,“ zněl Mikeův verdikt. 

A proč proti Usykovi zklamal Joshua? „Anthony Joshua dělal tu chybu, že neuplatnil svoji silovou převahu, hrál to proti Usykovi moc opatrně. Od té doby, co prohrál s Andym Ruizem, je ve svých zápasech moc opatrný a bohužel se domnívám, že v jeho případě je to více problém psychiky jak nedostatku kvality nebo zkušeností,“ dodal Iron Mike v rozsáhlém rozhovoru pro iFL TV. 


Další články