Sleduj nás

Mike Tyson opět trénuje a chystá návrat do ringu! Výtěžek poputuje na charitu

Mike Tyson opět trénuje a chystá návrat do ringu! Výtěžek poputuje na charitu

Poslední dobou se Tysonovo jméno objevovalo v popředí světových medií a zřejmě to mělo i svůj důvod. „Nejděsivější muž planety“ se totiž opět vrací na scénu. A bude to pořádné peklo.

„Už cvičím kardio a makám na své osobní váze. Je to pořádná dřina, jsem opravdu zničený z toho, jak mlátím do lap nebo do pytle,“ popisoval Mike během svého živého vystoupení na Instagramu.

Mike Tyson hodnotí své šance proti Joshuovi, Furymu nebo Wilderovi


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Iron Mike

Jak asi sami můžeme tušit, cílem je se dostat do optimální kondice. „Rád bych si zašel i do gymu, abych byl v co nejlepší formě, protože chci odboxovat pár tří nebo čtyřkolových zápasů,“ navnazoval.


O profesionální utkání však nepůjde. I tak si hvězdného Mikea nikdo nenechá ujít. „Jednalo by se o charitativní exhibice. Účelem je vydělat peníze a pomoct těm, co to potřebují. Jako jsou bezdomovci a drogově závislí zku*vysyni… Podobně, jako jsem já,“ přiznávala se vší upřímností dnes již třiapadesátiletá legenda.

Mike Tyson, Box, Nejděsivější muž planety, návrat do ringu

Tysonův plán, jak se dostat zpět do formy, se zatím týká domácí tělocvičny. V té se dvě hodiny denně věnuje kardiu (jízda na kole a běh na běžícím pásu – obojí hodina) a poté si dává dvě fáze (300 a 250 opakování) s lehčími jednoručkami. Jakmile je tato část hotova, přesouvá se k boxu. První fáze 30 minut, druhá 25 minut.


„Začínám opět dávat ty kombinace dohromady, ale jsem fakt v křečích. Cítím se, jako kdyby mě brutálně zbili tři chlápci,“ uváděl, jak se po této rutině cítí. A že má stále od svého starého já, co se dřelo do morku kosti, pořádně daleko.

Shodou okolností se nedávno ozval i Tysonův bývalý trenér Jeff Fenech, jenž reagoval na dráždivé řeči od Deontaye Wildera. Fenech se snažil bývalého šampiona těžké váhy WBC utnout tvrzením, že kdyby si dal Mike opravdu záležet a šest týdnů pečlivě trénoval, pak by Wildera v ringu knokautoval hned v první minutě.

Je možné, že by jeden z exhibičních duelů byl proti tak velkému jménu? Promo se nám během posledních dnů rýsovalo velmi slušné. Nemluvě o tom, že Wilder už dlouhé dva roky zastává názor, že by dokázal porazit dvacetiletou Tysonovu verzi, která ve své době neměla konkurenci.


Mike Tyson jako nejlepší boxer? Wilder silně nesouhlasil a oháněl se tím, že neznáme historii

Mike Tyson

„Možná je to jenom mnou, ale když jsem vstoupil do ringu, snažil jsem se toho druhého zabít. Choval jsem se jako neandrtálec, ale bylo to jenom proto, že mám pocit, že jsem se tak narodil. Byl jsem zrozen k tomu stát se zabijákem a mým úkolem bylo ubližovat lidem. Dnešní chlápci se s tímhle nemohou porovnávat. Záleží jim víc na show. Vždy je jeden z nich hodný a druhý zlý a na této bázi se během propagace snaží vydělávat peníze. Dnešní zápasníci jsou jenom showmeni.“

- Mike Tyson


Další články