Sleduj nás

Mike Tyson naháněl strach, ale já znal recept, jak ho porazit, tvrdí Holyfield. Co bylo klíčem?

Mike Tyson naháněl strach, ale já znal recept, jak ho porazit, tvrdí Holyfield. Co bylo klíčem? FOTO: Shutterstock

Evander Holyfield zavzpomínal na své dva památné boje s Mikem Tysonem a odhalil, co bylo klíčem k poražení takové bestie. 

„Iron Mike“ ve své aktivní éře naháněl strach prakticky všem svým soupeřům, až se tu našel jeden, který by se dal nazvat jeho kryptonitem. Tento člověk moc dobře Mikea znal od dětství a dokázal se na jeho bojový styl skvěle připravit. Říkalo se mu „The Real Deal“ a v ringu své přezdívce skutečně dostával. 

„Vždy jsem se rád hnal dopředu. Každý si myslel, že před Mikem budu utíkat, ale já mu chtěl ukázat, že se ho nezaleknu,“ zmínil hned na úvod Holyfield během proslovu v BBC Radiu.


„Spousta Tysonových soupeřů byla až příliš plachá, báli se ho. Já přijal ten fakt, že mě může trefit, a věděl jsem, že zároveň trefím já jeho. Za celý svůj život jsem inkasoval spoustu tvrdých ran, takže něco ustojím, navíc v můj prospěch hrálo i větší rozpětí paží,“ vysvětloval. 

„Chtěl jsem Mikeovi od samotného začátku vnutit myšlenku, že pokud mě má porazit, musí pracovat mnohem tvrději než já. Chtěl jsem se mu dostat do hlavy. Chtěl jsem zakončit každé kolo s tím, že já budu mít poslední úder. A do toho úderu jsem se položil vší silou. Chtěl jsem, aby ve svém rohu myslel na to, jak tvrdě jsem ho trefil,“ přibližoval. 


„Vím, že lidé rádi ubližují jiným, ale už nejsou rádi, když se ubližuje jim. Viděl jsem Tysona, jak kolikrát v minulosti útočil prvně na tělo a teprve až pak na hlavu, a přesně to jsem začal dělat i já. Útočil jsem na spodek a jemu to vůbec nechutnalo. Donutil jsem ho zpomalit a pozměnit gameplan. A o tom to celé je,“ dodával dnes už šedesátiletý veterán Holyfield, který ani v tomto věku nepolevuje a stále trénuje. Dokonce není ani vyloučeno, že by si nedal ještě jednu zábavnou exhibici. 

Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články