Sleduj nás

Mike Tyson je zpátky! Už v září se během osmikolové exhibice utká s bývalým šampionem čtyř divizí

Mike Tyson je zpátky! Už v září se během osmikolové exhibice utká s bývalým šampionem čtyř divizí

Jindy přezdívaný „Nejděsivější muž planety“ má potvrzený svůj oficiální bojový comeback. Ten se uskuteční 12. září proti bývalému nespornému šampionovi čtyř váhových divizí Royemu Jonesovi.

Mike Tyson už koncem dubna oznámil, že si chystá opět nasadit rukavice a vrátit se do nitra ringu, kde podstoupí několik exhibičních zápasů, jejichž výtěžek poputuje na charitativní účely.

Od té doby se začalo spekulovat, kdo že bude jeho prvním soupeřem. Ve hře se objevil nejen Tito Ortiz, ale zároveň Shannong Briggs, nebo dokonce i Tyson Fury, který musel se vší počestností nabídku odmítnout.

Kdo si však svou příležitost ujít rozhodně nenechal, to je bývalý neomylný šampion střední, super střední, polotěžké a těžké váhy Roy Jones Jr., který svou profesionální kariéru ukončil v únoru roku 2018. Na své konto si celkově připsal 66 výher (47 KO) a 9 porážek.


„Původně jsem si myslel, že už si rukavice nenavléknu, ale když vás osloví Mike Tyson, to se prostě nedá odmítnout,“ prohlásil dnes už jedenapadesátiletý boxer, jenž v poslední době oprášil své bohaté zkušenosti, aby je už za necelé dva měsíce mohl mezi šestnácti provazy opět prodat.

tyson_jones

„Iron“ Mike (50-6-0, 44 KO) ukončil svou kariéru před patnácti lety. Koncem letošní zimy však projevil silnou touhu se vrátit, což díky znovuzrození své formy na jaře i potvrdil. Původně sice avizoval, že bude připravený na pět až šest kol, ale nakonec jich podle všeho zvládne rovnou osm.


Novinář Kevin Iole z Yahoo Sports celou informaci potvrdil na svém Twitteru. Tyson a Jones mají 12. září v Kalifornii headlinovat PPV turnaji, jehož součástí bude několik dalších soubojů. Ty se ovšem nebudou týkat čistě boxu, ale například i MMA.


Další články