Sleduj nás

Mike Tyson je zpátky! A zasáhne do největšího zápasu novodobé historie. Soupeř ho nehodlá šetřit

Mike Tyson je zpátky! A zasáhne do největšího zápasu novodobé historie. Soupeř ho nehodlá šetřitFoto: Most Valuable Promotions

Krátce poté, co oslaví své osmapadesáté narozeniny, vstoupí Mike Tyson znovu do ringu. Na stará kolena se pokusí zastavit upovídaného YouTubera Jakea Paula.

Vzhledem ke všem jeho zdravotním komplikacím se zdálo, že je pro něho nějaká účast, byť jen v exhibici, naprosté pasé, ale Mike Tyson nás stále nestačí udivovat. Dva roky před šedesátkou znovu vstoupí mezi šestnáct provazů, a to v souboji, který si nepochybně nenechá ujít celý svět. Alespoň takto s tím oba hlavní aktéři počítají.

„Půjde o ten největší zápas v novodobé historii boxu. Já a Mike Tyson v souboji, který bude vysílán živě na platformě Netflix a který si nikdo nebude chtít nechat ujít. Společně vyprodáme největší NFL stadion v USA,“ těšil se Jake Paul z právě oznámeného klání, ve kterém hodlá zbořit sny několika skalních boxerských fanoušků a poslat jejich idola do kolen.


„Pokud mám být upřímný, je to pro mě neuvěřitelný zážitek, protože Tysona obdivuju a vážím si všeho, co pro box jako takový udělal. Bohužel už ale patří do starého železa, zatímco já jsem nástupcem nové generace. Mým cílem je stát se světovým šampionem a skalp takto velkého jména mi k tomu jistě pomůže,“ věří si.

„Mike je považován za nejděsivějšího muže všech dob z nějakého důvodu, proto budu pracovat velice tvrdě dnem i nocí, abych ho porazil. Je na čase ho poslat do důchodu, ze kterého se už nevrátí!“ dodal v promo videu Paul, který sice na jednu stranu Tysona obdivuje, ale na druhou jej chce zničit tím nejhorším způsobem.


Iron Mike se naposledy v ringu objevil na podzim roku 2020, kdy se proboxoval k remíze s Royem Jonesem Jr. V této exhibici měl sice viditelně navrch, ale když svého soupeře neukončíte před limitem, pak se jiného výsledku než remízy nedočkáte. A přesně tak to bylo i zde. Jak to bude v případě s Jakem Paulem, to je otázkou. Zde nás opravdu bude čekat souboj mládí vs. zkušenosti.  


Další články