Sleduj nás

Mike Tyson byl na vyšší úrovni jak Muhammad Ali, myslí si Joshua a dodal podrobné vysvětlení

Mike Tyson byl na vyšší úrovni jak Muhammad Ali, myslí si Joshua a dodal podrobné vysvětlení FOTO: TOP RANK

Bývalý šampion Anthony Joshua se odhodlal k odvážnému tvrzení. V něm se zaměřil na dvě z největších legend světového boxu.

Britský obr se poohlédl za svými mistrovskými předchůdci a když se měl rozhodnout, který z nich by vyhrál vzájemný duel, tak se nechal vést rozumem a ukázal na Mikea Tysona. Hlavním důvodem je tzv. „moderní věda“.

„Je to docela zajímavé, protože v Aliho éře byla těžká váha spíše dnešní váhou křížovou. Teprve až v éře Mikea Tysona, Larryho Holmese nebo Lennoxe Lewise začali zápasníci opravdu nabírat na váze,“ dal se do porovnávání Joshua.


„To byl nakonec i ten důvod, proč se v amatérech zavedla divize super těžké váhy. Takže současná těžká váha v amatérech je vlastně křížová kategorie u profesionálů. Muhammad Ali přešel z lehké váhy a propracoval se až nahoru. Nikdy ale nebyl plnohodnotnou těžkou váhou,“ pokračoval a postupně se dostával k jádru věci.

„Dobře, řekněme, že abychom ten hmotnostní deficit vyrovnali, tak Alimu přidáme trochu na síle, ale i tak si myslím, že by ho Tyson porazil. Důvodem je, že když sledujete Aliho boj s Frazierem, tak ve Frazierovi uvidíte určité náznaky Tysonova stylu. Mike ho studoval, uměl se hýbat trupem a přidával háky a zvedáky. To byl vždy krok, úder, krok, úder. Frazier takhle Aliho poslal k zemi, byl to pro něj opravdu těžký zápas,“ vysvětloval Joshua.


„A tak věřím, že se za tu dobu studie vyvinula a Tyson se toho mohl více naučit. Dostalo se k němu více vědy a více informací. Proto věřím, že by podle mého skromného názoru Aliho porazil," uzavřel.

Zdroj: World Boxing News


Další články