Sleduj nás

Ani Muhammad Ali nebyl na takové úrovni, jaké dosáhl Mike Tyson. Paulovi výrazně zatopí, myslí si Joshua

Ani Muhammad Ali nebyl na takové úrovni, jaké dosáhl Mike Tyson. Paulovi výrazně zatopí, myslí si JoshuaFoto: DAZN

Bývalý šampion Anthony Joshua se odhodlal k odvážnému tvrzení. V něm se zaměřil na dvě z největších legend světového boxu.

Britský obr se poohlédl za svými mistrovskými předchůdci a když se měl rozhodnout, který z nich by vyhrál vzájemný duel, tak se nechal vést rozumem a ukázal na Mikea Tysona. Hlavním důvodem je tzv. „moderní věda“.

„Je to docela zajímavé, protože v Aliho éře byla těžká váha spíše dnešní váhou křížovou. Teprve až v éře Mikea Tysona, Larryho Holmese nebo Lennoxe Lewise začali zápasníci opravdu nabírat na váze,“ dal se do porovnávání Joshua.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

„To byl nakonec i ten důvod, proč se v amatérech zavedla divize super těžké váhy. Takže současná těžká váha v amatérech je vlastně křížová kategorie u profesionálů. Muhammad Ali přešel z lehké váhy a propracoval se až nahoru. Nikdy ale nebyl plnohodnotnou těžkou váhou,“ pokračoval a postupně se dostával k jádru věci.

„Dobře, řekněme, že abychom ten hmotnostní deficit vyrovnali, tak Alimu přidáme trochu na síle, ale i tak si myslím, že by ho Tyson porazil. Důvodem je, že když sledujete například Aliho boj s Frazierem, tak ve Frazierovi uvidíte určité náznaky Tysonova stylu. Mike ho studoval, uměl se hýbat trupem a přidával háky a zvedáky. To byl vždy krok, úder, krok, úder. Frazier takhle Aliho poslal k zemi, byl to pro něj opravdu těžký zápas,“ vysvětloval Joshua.


„A tak věřím, že se za tu dobu studie vyvinula a Tyson se toho mohl více naučit. Dostalo se k němu více vědy a více informací. Proto věřím, že by podle mého skromného názoru Aliho porazil," řekl.

A jak Joshua tipuje Tysonův zápas s Jakem Paulem? „Myslím si, že Paul bude překvapený, proti jakému zvířeti stojí. Paul i tak pravděpodobně vyhraje, protože ten věkový rozdíl je obrovský, ale rozhodně mu to Mike nedá zadarmo. Upřímně jsem neviděl ještě šedesátníka v takové formě, jako je on. Přál bych si, abych se v jeho věku mohl hýbat jako on.“

Zdroj: World Boxing NewsDalší články