Sleduj nás

Mike Tyson bude možná brzy bez soupeře! Co se Royu Jonesovi nelíbí?

Mike Tyson bude možná brzy bez soupeře! Co se Royu Jonesovi nelíbí?

Na chvíli z toho bylo velké pozdvižení, slavný Mike Tyson (50-6, 44 KO) se konečně vrátil, a dokonce podepsal smlouvu k velkolepému zápasu, jehož součástí má být i speciálně vytvořený titul, jenže pak se postupně začaly objevovat komplikace.

Roy Jones Jr. (66-9, 47 KO), jenž byl oficiálně jmenován Tysonovým soupeřem, se zničehonic ohradil proti nově stanovenému termínu. Nelíbí se mu, že se zapojil do plného tréninku, a pak zjistil, že byl jeho duel odložen z 12. září na 28. listopadu.

„Nebudu lhát, takovýto odklad pro mě představuje ohromnou komplikaci!“ zlobil se jedenapadesátiletý boxer, který se v nitru ringu objevil naposledy v únoru roku 2018. Následně odešel do zaslouženého důchodu a pomalu ani sám nečekal, že ho z něho opět něco vytáhne.

Mike Tyson se chystá na zápas v boxu

„Musíte si uvědomit, že už nejsem boxer na plný úvazek. Věnuji se i dalším věcem, ze kterých mám pravidelný příjem. Pokud tyto věci nemohu dělat, pak bych za to měl být odškodněn. Takovéto svévolné měnění termínu pro mě není přijatelné,“ vysvětloval Jones.


Duel mezi oběma těžkými váhami byl přitom odložen hlavně kvůli tomu, aby mu bylo zařízeno lepší promo a začalo se o něj zajímat více lidí. Stejně tak se začíná živit i myšlenka, že by v hale mohli být přítomni diváci.

„Proč by jinak měnili datum, když se odsouhlasilo 12. září?“ vracel se ke slovu Jones. „Bylo mi řečeno, že to chtějí konat před publikem, což znamená úplně jiné příjmy. Myslíte si, že na to jen tak kývnu a řeknu ok? Ne, chci z toho také větší podíl. Snažíme se tu nesrovnalost vyřešit. Moji zástupci mluví s těmi Tysona, tak doufám, že dojdeme k nějakému přijatelnému kompromisu…,“ dodával.


Další články