Sleduj nás

Mike Tyson: Bojové sporty se dělají pro peníze. A kdo říká opak, lže. Proto MMA zápasníci přechází k boxu

Mike Tyson: Bojové sporty se dělají pro peníze. A kdo říká opak, lže. Proto MMA zápasníci přechází k boxuFOTO: TOP RANK

Se stále se zvyšující popularitou MMA spousta lidí o box ani nezavadí. Přesto by mnozí zápasníci klec za ring hned vyměnili.

Když se MMA bojovník dostane na vrchol a porovná svou výplatu s platy boxerských šampionů, začne se až divit. Kamaru Usman dlouhé měsíce vyzýval Canela Alvareze, Tyron Woodley se velice rád pustil do pře s Jakem Paulem a Francis Ngannou toužil po zápase s Tysonem Furym. Všichni do jednoho věděli, jaké se v boxu točí peníze, a to byl jejich hlavní motiv přesunu.  

„Poslouchejte. Bojové sporty nejsou žádná hračka. Můžete je milovat, ale nemůžete je dělat zadarmo. Kdybyste to měli dělat zadarmo, postačíte si s tréninky a sparingy v tělocvičně. Člověk se ale chce zlepšovat, aby se dostal k těm nejvyšším odměnám,“ rozpovídal se Mike Tyson ve svém Hotboxin‘ podcastu.


„Box možná už nebudí tak velký zájem, jako budil kdysi za mých mladých let, ale stále se v něm točí více peněz. A pokud vám někdo řekne, že mu o ty peníze nejde, tak vám lže. UFC šampion vám ze sebe nepůjde dělat šaška do ringu, kdyby za to nic neměl. To je prostě holý fakt,“ pokračoval.

„Tyron Woodley, Ben Askren, Nate Diaz, Francis Ngannou, Anderson Silva, Conor McGregor, Jorge Masvidal a další a další, těch jmen je spousta. Všichni trénovali mnoho let, a když přešli do boxu, tak si vydělali více než za celou svou MMA kariéru,“ poznamenal Iron Mike, kterému tyto přechody nevadí. Svým způsobem je i vítá.


„Cokoliv pomůže vrátit boxu jeho zašlou slávu, tomu jsem nakloněn. Dříve jsme měli generaci, kdy se nejlepší nebáli čelit těm nejlepším. Potřebujete tyto kluky, jako jsou Jake Paul, aby přitahovali pozornost, když ji nepřitahují ti, kteří by měli,“ uzavřel kdysi nejmladší šampion z těžké váhy.


Další články