Sleduj nás

Michal Martínek obhájil titul těžké váhy, Peštovi rozdrtil čelist

Michal Martínek obhájil titul těžké váhy, Peštovi rozdrtil čelist

Martínek přislíbil, že když už jednou neprošel branami UFC, tak udělá vše, co bude v jeho silách, aby si svou šanci znovu vybojoval. Hned v první příležitosti se však trochu nečekaně musel popasovat s rolí outsidera, kterou ovšem zvládl nadmíru dobře.

Viktor Pešta, jenž sám v UFC působil, se přišel připomenout fanouškům na domácí bojové scéně, kde měl po výhře na Oktagonu 13 ihned příležitost si to střihnout o titul. Vzhledem k tomu, kolik má za sebou duelů a jaké soupeře během nich potkal, se postavil do role papírového favorita.

Martínek i napříč všem spekulacím a zastrašování zachoval klidnou hlavu. „Šampion od výzev neutíká, šampion jde a bojuje!“ hrdě říkal a svá slova i potvrdil. Jen co duel začal, tak obsadil střed klece a určoval tempo zápasu. Hned několik jeho prvních výpadů našlo svůj cíl, což Peštu zaskočilo a okamžitě byl nucen ustupovat. Martínek vycítil šanci a začal svého soupeře nahánět čím dál více k pletivu, až přišla další dobrá přímo na bradu. V ten moment už ovšem Pešta naznačil rozhodčímu, že pokračovat nemůže. Patrně se jednalo o zranění vážnějšího rázu, o němž nás budou informovat až lékaři.


Michalu Martínkovi se tak jistě vrátilo velmi potřebné sebevědomí, které bude důležité při jeho dalším válečném tažení. Viktor Pešta oproti tomu padl ještě v prvním kole a teď bude jen na něm, zdali dá na radu svých trenérů, kteří se domnívají, že divize těžké váhy není kategorií pro něj. Jak se rozhodne, to nám prozradí až čas.Další články