Sleduj nás

Megazápas v RFA? Boris Marhanský lanaří českého borce s historií v UFC

Megazápas v RFA? Boris Marhanský lanaří českého borce s historií v UFCFOTO: REAL FIGHT ARENA

Organizace Real Fight Arena má za sebou turnaj v severomoravském Havířově, který přinesl spoustu atraktivních zápasů. V hlavní události se představil Václav Sivák, který s přehledem obhájil svůj titul proti Čečenci Tokhtarovovi.


Velká pozornost byla také upřena na dalšího místního bijce Vojtěcha Garbu. Ten se vracel po překvapivém ukončení kariéry a během krátké pauzy rozhodně ze svých schopností nic neztratil.

Loni v říjnu způsobila Garbova zpráva o odchodu do sportovního důchodu pořádný poprask. Zástupce Jayman MMA Fighting Systems ovšem po několika měsících své rozhodnutí přehodnotil a v sobotu večer se opět vrátil do klece organizace RFA.

Původní soupeř Rus Tarhan Ibragimov ovšem týden před zápasem podlehl záhadné indispozici, a tak Vojtu čekal nepříjemný Maďar Zsolta Ballu. Ten je ovšem přirozeně těžká váha, která do divize nemá šanci zhubnout. Souboj tak proběhl v dohodnuté váze do 104 kilogramů.

Zápas začal ve svižném tempu, kdy Garba těžil ze své rychlosti a výšky. Balla jej tak nejprve radši natlačil na pletivo a poté vzal na zem. Zde ovšem inkasoval oblíbené lokty Vojty, které umí rozdávat i z pozice v leže na zádech.


Souboj se tedy vrátil do postoje, kde ale Maďar nafasoval tvrdé kopy na žebra a šel opět radši na zem. Tam jej Slezský rytíř dokázal přetočit a údery donutil rozhodčího, aby zápas ukončil minutu před koncem úvodního kola.

„Super, jsem velmi rád, že jsem zase zpátky. Díky moc, že jste přišli a že jste mi fandili. Děkuju i RFA a Ballovi, že to vzal jen týden před turnajem. A ještě jedna důležitá věc. Ozval se mi kamarád, který byl na operaci mozku. Našli mu na něm nádor. Měl jsem o něj strach, ale dobře to dopadlo. Ondro, tohle je pro tebe," poslal vítěz přání brzkého uzdravení svému kamarádovi do nemocnice.

O pořádnou informační bombu se poté postaral promotér organizace Boris Marhanský. Ten byl na tiskové konferenci dotazován na další účinkování Garby v RFA. Hlavní otázkou je samozřejmě, kdo další se talentovanému bijci postaví. Odpověď přinesla jméno, které by rozhodně nalákalo fanoušky do hlediště i k zakoupení PPV.


„Minulý týden jsem měl oběd s manažerem Viktora Pešty, takže je dost možné, že v brzké době něco vymyslíme,“ naznačil zajímavý zápas šéf RFA. Viktor je v současné době smluvně vázán s KSW, ale obě organizace čile spolupracují, a tak je start UFC veterána v RFA poměrně reálnou možností.

Zdroj: Real Fight Arena


Další články