Sleduj nás

Mé úspěchy zůstaly nedoceněné. Teď by mě jakožto nejlepší MMA zápasnici všech dob i vypískali, cítí Ronda Rousey

Mé úspěchy zůstaly nedoceněné. Teď by mě jakožto nejlepší MMA zápasnici všech dob i vypískali, cítí Ronda RouseyFOTO: UFC

Dříve ji celý svět obdivoval, teď ovšem cítí, že ji spíše nenávidí. Za vše mohou hlavně americká media, která nedokázala uznat její kvality, když jim je prezentovala přímo před očima.

Co poslední dobou předvádí Ronda Rousey, tomu by se člověk musel až divit. Dlouhou dobu jsme o ní i kvůli mateřství neslyšeli, ovšem teď navštívila pár podcastů, v nichž zavzpomínala na svá aktivní léta a otevřela své staré rány.

Ta poslední se datuje k prosinci roku 2016, kdy Ronda čelila Amandě Nunes. K její smůle tento zápas netrval ani minutu, protože v něm brazilská lvice ukázala svoji agresivitu, kvality i touhu po vítězství. Zdemolovaná tvář Rondy Rousey pak byla všem divákům v sále velkou nápovědou, že tato dívka do oktagonu znovu nevkročí. A také nevkročila.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Jak Ronda později odhalila, za vše údajně mohly potíže spojené s otřesem mozku, jenž utrpěla v předchozím duelu po kopanci do hlavy od Holly Holm. Přidaly se k tomu potíže s viděním a orientací a kdyby se řídila vlastními pocity, tak do žádného dalšího zápasu nevstoupí. Ona však chtěla fanouškům prý udělat radost, a tak vstoupila, ale místo návratu na výsluní si jen uřízla ostudu. A teď tato ostuda definuje její kariéru.

„To, co ze mě udělala americká media, je jedním slovem hnus. Vše to odstartovalo u nich a přeneslo se to na fanoušky, kteří nyní tvrdí, že jsem jen dítě štěstěny, a přitom kompletně opomíjí mé kvality. Než se dostavily první zdravotní komplikace, byla jsem o parník nejlepší MMA bojovnice planety,“ řekla Rousey pro ESPN. Citovala tak údajně část ze své nové knížky Our Fight.


„Mé úspěchy zůstaly nedoceněné. V jeden moment mě všichni velebili, v druhý mě měli za blázna. Zeptejte se MMA medií, proč mé schopnosti vychvalovala a pak kritizovala. Tohle je prostě způsob, jakým svět dneska funguje. Všichni využili toho, že se kolem mě točila pozornost. Pak ze mě ale udělali jen hype mašinu a stroj štěstěny, že se mi teď lidé smějí. Cítím se jimi nepřijímaná. Jsem si jistá, že kdybych se objevila na turnaji, tak mě i vypískají,“ podělila se o své pocity.


Další články