Sleduj nás

McGregor v maléru kvůli válce? Ať svou fotku s Putinem okamžitě smaže! dožaduje se ukrajinský prezident

McGregor v maléru kvůli válce? Ať svou fotku s Putinem okamžitě smaže! dožaduje se ukrajinský prezidentFOTO: UFC

V dnešní válečné době to prostě nefunguje tak, že byste mohli být přáteli s oběma stranami. Conor McGregor je teď nucen k náročné volbě.

Asi všichni dobře znají fotografii, na které je vyobrazen Conor McGregor po boku ruského prezidenta Vladimira Putina. O něm je všeobecně známo, že miluje sporty, zejména tedy hokej, ale i sám jako judista našel oblibu také v MMA či boxu.

Když smíšená bojová umění kdysi nejvíce pobláznila irská ikona, dočkala se v roce 2018 lukrativní pozvánky na finálové utkání mistrovství světa ve fotbale, které se tehdy konalo právě v Rusku. Prezident Vladimir Putin s hvězdným „Notoriousem“ strávil několik příjemných hodin, a dokonce i svolil ke vzájemné fotografii, která se následně stala chloubou Conorových sociálních sítí.


„Dnes jsem byl pozván jako host prezidenta Vladimíra Putina na finále mistrovství světa. Tento muž je jeden z nejlepších lídrů naší doby, bylo mi ctí si po jeho boku vychutnat tak důležitou událost. Bylo mi ctí, pane Putine. Děkuju a gratuluju k úžasnému mistrovství," okomentoval společný snímek McGregor.

Žádné takové!

Že se něco takového přihodilo před pěti lety, na to se dnes nehledí. Všichni profesionální sportovci jsou vyzýváni k tomu, aby se vzdali čehokoliv, co je spojuje s Ruskem a zejména pak s prezidentem Putinem. McGregora nevyjímaje.


„Pokud se celý svět proti této ohavnosti nespojí, nemůže být naše snaha nikdy úplná. Zejména profesionální sportovci by tomu měli jít příkladem,“ uvedl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, jehož slova přeložil britský deník Mirror.

„Jsem si jistý, že všichni vědí, co se v naší zemi děje. A podporovat v takovéto době Rusko nebo zejména Putina je to nejhorší, co můžete udělat,“ pravil.

„Určitě i v Irsku vědí, jaká situace je v naší zemi. Vědí, kolik lidí nám tu denně umírá a kvůli čemu. A stejně někteří i nadále podporují Putina v této zákeřné činnosti. Pan McGregor jistě tuší, o čem mluvím,“ zmínil se s ohledem na fotografii, se kterou se Notorious dodnes tak „chlubí“


„Cítíme, že pokud pan McGregor tu fotografii nesmaže, podporuje tím genocidu, jíž se dopouští ruské vojsko na Ukrajině,“ podpořil Ukrajinu irský senátor Mark Daly.


Další články