Sleduj nás

McGregor, Poirier, Lee a další tipují výsledek zápasu Khabib vs. Ferguson

McGregor, Poirier, Lee a další tipují výsledek zápasu Khabib vs. Ferguson

Smlouvy byly podepsány a nyní zbývá už jenom čekat, než nastane jaro a než se uskuteční historicky největší zápas všech titulových bitev v UFC. Khabib i Ferguson si shodně v elitní soutěži bez jediné chybičky vymlátili cestu přes dvanáct soupeřů, což je staví do pozice, v jaké nebyl ještě nikdo před nimi.

Vzhledem k tomu, o jak velkou událost se jedná, se nemůžeme ničemu divit, když kromě fanoušků tipují výsledek i ostatní hvězdy v branži. Svůj názor přidal například takový Dustin Poirier, Kevin Lee, Justin Gaethje či Conor McGregor.

Zápasníci

Dustin Poirier (25-6): Očekávám, že vyhraje Khabib. Vím, že Tony a jeho submise umí být nebezpečné, ale nemyslím si, že nějakou z nich bude schopen aplikovat, pokud bude nonstop ležet zády na zemi.


Conor McGregor (21-4): Tohle bude velice zajímavý fight. Tony je velmi těžký soupeř a impozantní bojovník, ale domnívám se, že i tak ho Khabib porazí. Opět bude záležet na podmínkách, protože každý z nás může kdykoliv prohrát, ovšem v tomto případě věřím, že Khabib dostane Tonyho na zem, prolomí jeho obranu a pravděpodobně i vyhraje.

Kevin Lee (18-5): Abych byl upřímný, tak kdybyste se mě na tu stejnou věc zeptali před zápasem Khabiba s Poirierem, řekl bych Ferguson. Když jsem ale viděl, co Khabib provedl Dustinovi, tak pomalu nevidím způsob, jakým by Tony mohl vyhrát.


Belal Muhammad (16-3): Tohle bude Khabibův zápas, Tonyho zamorduje na zemi.

Justin Gaethje (21-2): Myslím si, že Khabib vyhraje. Tony bude určitě nebezpečný a jistě se pokusí do hry přinést něco nového, ale sakra vůbec nedokážu říct, jestli bude schopný ze země na Khabiba pálit své pověstné lokty nebo jestli zahrozí nějakou submisí (celý článek).

Chael Sonnen (30-17-1): Tenhle zápas může mít až pět odlišných scénářů. Khabib je schopný Tonyho celých pět kol jenom házet po zemi, ale Tony je zase jediný člověk, který je schopný z té země útočit. Ať už to jsou submise nebo údery, je pořád aktivní. Pořád se vás snaží nějak svázat a zamknout. Zajímavý je, že Khabib všechny své soupeře ničí u pletiva, nebojuje s nimi na zemi jen tak uprostřed klece, což zase může být pro Tonyho problém, protože jsem ho u pletiva ještě nikdy bojovat neviděl. Vítěze si tipovat netroufám, oba zápasníci mají schopnosti toho druhého zastavit.


Novináři

Ariel Helwani: Khabib Nurmagomedov je nejvíce dominantním zápasníkem celé historie UFC a je pro mě těžké věřit tomu, že by ho Ferguson mohl zastavit.

Brett Okamoto: Ferguson je jedním z nejatraktivnějších bojovníků vůbec. Podle mě je proti Khabibovi nejdůležitější mít pekelně dobré kardio, což Tony má. Možná nedisponuje takovou KO silou jako třeba Conor McGregor, ale zase je daleko komplexnější a dokáže hrozit ze všech pozic. Tony v boji s vámi využívá všechny aspekty MMA, je to prostě muž akce. Právě v tomto má ze všech Khabibových soupeřů tu největší výhodu. Tenhle zápas bude velmi, velmi těsný a Ferguson jako jediný zavede Khabiba nejblíže k porážce, než ho zavedl kdokoliv jiný… Ale furt si myslím, že se z toho Khabib nějak vylíže a titul obhájí.


Další články