Sleduj nás

McGregor na MMA už nemá. Než aby si kazil odkaz, ať raději zkusí box bez rukavic, radí mu bývalý šampion

McGregor na MMA už nemá. Než aby si kazil odkaz, ať raději zkusí box bez rukavic, radí mu bývalý šampionFOTO: UFC

Schopnosti Conora McGregora na tak komplexní sport, jako je MMA, údajně již nestačí, zato v boxu by mohl dominovat.

Je těžké soudit člověka, když jsme ho v posledních letech neviděli bojovat, ale pravda je taková, že Conorovi po dvou prohrách v řadě a následné vážné fraktuře nohy už tolik lidí nevěří. Jeho věrní fanoušci se dokonce obávají, aby si na svá bedra nevzal větší zátěž, než zvládne unést, a neutrpěl tak kvůli tomu jeho odkaz.

Do víru těchto pochybností se rozhodl vstoupit i bývalý UFC šampion lehké váhy Eddie Alvarez (ano, přesně ten, kterého McGregor v roce 2016 porazil) a dříve hvězdnému Irovi nabídl řešení, kterým by vymýtil všechny obavy a zároveň tak nasytil svého bojového ducha.

„Naprosto chápu, pokud lidé o Conorovi pochybují. Je po vážné zlomenině nohy, a navíc ztratil s touto hrou krok. Dnes je MMA jiné, než bylo před pěti, šesti, sedmi lety. Ten sport se posunul, a pokud s ním člověk nedržel krok, bude pro něj těžké se chytit,“ nechal se Alvarez slyšet úvodem.

„Já a Conor jsme nicméně dva lidé, kteří mají bojování v krvi. I pro něho je navzdory jeho bohatství obtížné skončit, a proto bude pořád vyhledávat ty příležitosti, jak naplnit svou vášeň. Otázkou ale je: Půjde to ještě v MMA? Podle mě ne. Conorovi je 35 let a žádný zápasník v tomto věku nikdy nebyl v lehké váze šampionem. Myslím si, že co se týče MMA, tak mu ten vlak už ujel, ale zase bych ho úplně nezatracoval,“ povídal Alvarez, čímž se postupně dostával k jádru své hluboké myšlenky.

„Podle mě by měl Conor přejít k boxu. A možná úplně nejlepší by bylo, kdyby přišel sem k nám do BKFC (boxu bez rukavic). Jsem si jistý, že by tu dominoval, protože tu kombinujeme prvky klasického boxu s MMA postojem. A já osobně neznám zápasníka, který by měl lepší mušku, než má McGregor,“ chválil svého dávného přemožitele.

Závěrem neopomněl ani jednu podstatnou věc. „Myslím si, že i Conor si uvědomuje, že v MMA už nemá takovou budoucnost, ale protože je vázán smlouvou k UFC, nemůže si dovolit působit jinde. Proto se z té smlouvy musí nejprve vybojovat,“ řekl Alvarez v Morning Kombat podcastu.

A právě ta smlouva s UFC je klíčem ke všemu. McGregor by měl už teď na stole mnoho velice lukrativních nabídek i k normálním boxerským zápasům, ale na žádnou z nich nemůže kývnout, dokud jej bude vlastnit Dana White. A jak to tak vypadá, Notorious má s UFC platný kontrakt na ještě dva zápasy.
Další články