Sleduj nás

McGregor může díky své minulosti předskočit kohokoliv v žebříčku a bojovat o titul, tvrdí šéf UFC

McGregor může díky své minulosti předskočit kohokoliv v žebříčku a bojovat o titul, tvrdí šéf UFC

Šéf UFC v posledních dnech šokoval, když na stanici BT Sport uvedl, že pokud se Conoru McGregorovi v rámci velterové váhy podaří porazit veterána Donalda Cerroneho, tak se mu bude snažit co nejrychleji předhodit titulový duel v lehké váze, kde se ve značné míře počítá, že Khabib Nurmagomedov porazí Tonyho Fergusona. Mnoho MMA příznivců nemohlo tento Whiteův výrok pochopit, a tak se dožadovali vysvětlení. Hlava světoznámé organizace nemusela dvakrát otálet s odpovědí.

„Jako první ze všeho byste neměli odepisovat Cowboye. A druhá věc… když se podíváte na Conora, co vše ve své kariéře dokázal, tak to jedna prohra s Khabibem nemůže zničit. To nebyla jenom pravá ‚The Bad Blood‘, to byl její další level,“ pravil Dana White na stanici ESPN, kde byl uchvácen tím, jaké rekordy v sledovanosti bořil zápas z UFC 229, kde Khabib ve čtvrtém kole uškrtil Conora.

Irský Notorious měl následně více než roční pauzu, během níž ukončil kariéru, nalepil na sebe pár mediálních skandálů a pak se opět z důchodu vrátil. A nyní by mu měla stačit výhra nad Donaldem „Cowboyem“ Cerronem k tomu, aby se opět dostal k boji o pás. Duel mezi zmíněnou dvojicí se navíc uskuteční ve veltru, tedy o váhu výš nad lehkou. 

„Ten zápas se koná ve veltru, ale ve skutečnosti je to lehká váha, do které jak Conor, tak ani Donald nemusí shazovat. Proč by také museli, když se oba předem dohodli na podmínkách? Takže když za mnou přišli a dali mi logický důvod, neměl jsem problém souhlasit s tím, aby se to konalo o váhu výš,“ vysvětloval White, jenž byl za normálních okolností proti, aby se McGregor ve velterové váze jakkoliv zdržoval. A to i napříč tomu, že původně chtěl bojovat s Jorgem Masvidalem o titul Největšího grázla planety.


Potíží v lehké váze nyní je, že zde jsou zápasníci jako Justin Gaethje (21-2), kteří to nemají daleko od titulové bitvy. Kvůli tomuto skoku v žebříčku, kde Conor opět bude povinným vyzyvatelem, se plány ostatních zápasníků poněkud pozmění a odloží.

„Justin je na své cestě vzhůru, ale také má před sebou ještě spoustu zápasů a některé, které jsme mu nabídli, sám odmítl. Takže co se mě týče, Conor McGregor je dalším v pořadí, kdo bude bojovat o titul… když porazí Cowboye,“ uzavíral neoblomný prezident světové MMA organizace, který si tímto rozhodnutím určitě znovu sklidí velkou porci kritiky. Nicméně když podobná rozhodnutí činil v minulosti ve prospěch jiných bojovníků, tak mu určitě nic nebrání, aby ve své tradici mohl směle pokračovat. Důležitá je především sledovanost a na té to určitě neztratí, ba naopak. Další články