Sleduj nás

MBC Fight Night 3: Skvěle obsazený galavečer boxu již dnes večer v Pardubicích

MBC Fight Night 3: Skvěle obsazený galavečer boxu již dnes večer v PardubicíchFoto: MBC International

Turnajů v bojových sportech je v poslední době přehršel, ale těch, které se věnují klasickému boxu a jsou dělané opravdu srdcem, najdete pramálo. Pardubické Congress centrum bude hostit akci, na které dostane prostor talentované mládí i zkušení matadoři. Bližší informace poskytl Top-Fightu jeden z pořadatelů Ondřej Budera.

Jak jsi se dostal k pořádání boxerských galavečeru?

MBC International jsme založili s Honzou Maršálkem, kdy jsme si řekli, že oba dva se v boxu motáme už nějakou dobu a chceme box jako sport podpořit, dělat mu hezké promo a dostat boxery a MBC více „na oči“. Tohle bude naše sedmá akce a vždy se to podaří na výbornou.


Kdo bude na MBC 3 startovat?

Boxeři z celé ČR i zahraničí. V turnaji o pohár A. Petrofa startují známá jména jako Jindra Janečka, Max Redl, Michal Tareš a další. Turnaj probíhá ve dvou váhách 67kg a 80kg a v každé pyramidě se boxuje o prizemoney 75.000,- Kč! Zítra proběhne semifinále a v listopadu proběhne finále v Petrof Gallery na Galavečeru Boxu 5. Ze zahraničních je to albánský boxer Ardit Delijaj, který se utká s Vojtou Majerem, a profi debut u nás bude mít Michael „Young Mike" Chibunna.


Mas nějaký konkrétní zápas, na který se těšíš?

Takhle, všechny zápasy budou skvělé, tomu věřím. Osobně se nejvíce těším na zápas Honzy Bezoušky, Jirky Brože proti Michalu Tarešovi a na debut Marka Vasileva. Zároveň na Maxe Redla proti Davidu Marešovi. Už se potkali v ringu jednou, a tak si dají odvetu. Od tohoto zápasu si slibuji hezkou podívanou. Jenže to si slibuju u všech duelů, tak je těžký nějaký vypíchnout. Rematch Schejbal vs. Bažo bude hustej!

Povolal jsi zkušené kladivo Honzu Bezoušku, nebojíš se trochu o jeho soupeře?


Tohle pardubický kladivo je právě jeden z těch zápasů, na které se osobně těším nejvíce. Béza má bomby, a hlavně srdce! Soupeř ví, do čeho jde, ale Bézu jen tak nepřečteš. Tohle bude zběsilost level tisíc.

Co tvoje kariéra, kdy tě zase uvidíme v ringu?

Já boxuju poměrně často v zahraničí, 17.5. mě čeká utkání v Dánsku, na které se intenzivně připravuji a jedu tam předvést pořádnou štípačku.

Obligátní otázka na konec. Jak bude probíhat souboj Jake Paul vs. Mike Tyson a co si o něm vůbec myslíš?


Mike Tyson je legenda, a když jsem s boxem začínal, měl jsem ho jako vzorového boxera. Jake Paul už je dobrej, má skvělou profi přípravu a myslím si, že Mike už má odboxováno a pro něj je tohle dobrej money fight. Pořád je to ale Tyson a může Paula trefit a Jake spadne jak hruška.


Další články