Sleduj nás

Mayweather o budoucnosti: Conora jsem už poučil, a jestli má Khabib zájem, postarám se i o něj

Mayweather o budoucnosti: Conora jsem už poučil, a jestli má Khabib zájem, postarám se i o něj

Čtyřicet jedna let a stále při chuti. Floyd Mayweather sice dokola opakuje, že se nachází ve sportovním důchodu, přesto kdyby světlo světa opět spatřila nějaká lákavá nabídka, neváhal by, aby se z něho vrátil, jako to udělal již několikrát předtím.

Floyd Mayweather chce stále boxovat

V současné době se s americkým borcem nejčastěji skloňuje jméno šampiona z divize lehké váhy pod taktovkou UFC Khabiba Nurmagomedova, ovšem jak už bylo několikrát naznačeno, ten by musel zapomenout na své návyky a přijmout čistě boxerská pravidla.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Podle zpráv, které k nám vyslal otec ruského vládce, by se Khabib duelu na soupeřově půdě vůbec nebránil (ba dokonce naopak - rád by to uvítal), o čemž svědčí i angažování Mikea Tysona do jejich rohu, avšak první ze všeho je nejdůležitější domluvit si propustku s UFC.

„Nesmíte zapomínat, že je Khabib stále pod aktivní smlouvu,“ upozorňoval v přítomnosti novinářů Dana White. „Výjimky jsou sice možné, ale to neplatí v tomto případě. Jestli Floyd o ten souboj vážně stojí, musí přijít za námi,“ stál si za svým rozhodnutím.  


Jak se dá tedy vyřešit otázka, kdo bude opravdovým králem džungle? The Eagle ani Money ještě přemožitele nepoznali, ale kdyby se proti sobě postavili v ringu, záhada, kdo bude pravým nepřemožitelným králem, by mohla být náhle rozluštěna. Nemluvě o tom, že se celý svět bude chtít na tento duel podívat.

„Jestli se to stane, tak se to stane,“ reaguje Mayweather na tato fakta. „Každý člověk je po zápase se mnou slavný, podívejte se dnes na Conora. Každopádně jemu bych odvetu už nedoporučoval. A pokud má Khabib zájem, postarám se i o něj,“ navnadil, že nad tím stále uvažuje.


Neví se však, jak dlouho bude ochotný čekat. Zápas s Tenshinem (Nasukawou) ani nebyl zápas… byla to čistě jen exhibice pro pobavení diváků. Prakticky jsem tedy i nadále v důchodu, ale cokoliv mě z něho může ještě vytáhnout,“ doplnil doposud neporažený boxer.

Jak se to celé tedy vyvine? Khabib již jednou pohrozil, že pokud Nevadská komise (NAC) natrvalo vyloučí jeho členy týmu, jež během UFC 229 po zápase vlítli do klece, kde napadli Conora, pak vypoví s UFC smlouvu. Na tuto otázku se dozvíme odpověď někdy koncem ledna.

Druhou možností pak je se ze současného kontraktu vybojovat, což by nemělo být tak obtížné, neboť mu na něm zbývá už jen jeden fight. Kdy ho ale Eagle podstoupí, to je ve hvězdách. Je stále možné, že mu NAC vystaví stopku někdy až do podzimu a aktuální pravidla nás neodkazují na nějaké boxerské výjimky během platného zákazu.


S ohledem na tento poslední odstavec se hodí podotknout, že si je této konstelace hvězd určitě vědom i Dana White, který si i možná proto přeje Khabibovu odvetu s Conorem ještě dříve, než ruskému šampionovi jeho kontrakt vyprší. V opačném případě by mu nemuselo nic bránit, aby spravedlivě dal šanci Tonymu Fergusonovi... Uvidíme, čas nám napoví. 


Další články