Sleduj nás

Mayweather: Nezasvětil jsem 40 let tomuto sportu, aby byl nějaký Muhammad Ali lepší než já

Mayweather: Nezasvětil jsem 40 let tomuto sportu, aby byl nějaký Muhammad Ali lepší než jáFOTO: TOP RANK

Dle ESPN je nejlepším boxerem všech dob Muhammad Ali, s čímž Floyd Mayweather silně nesouhlasí. 

„Podle čeho se dneska posuzuje kvalita boxerů?“ zněla jedna z prvních Mayweatherových otázek, jíž vyřkl v Drink Champs podcastu, jakmile se doslechl výsledky hlasování. „Protože pokud soudíme figthery podle toho, jak umí zaujmout, pak je Muhammad Ali nejlepší, ale pokud se bavíme o lámání rekordů a inkasování co nejméně ran, pak to jsem já,“ přibližoval svůj způsob vnímání.

Floyd Mayweather, který za svou profesionální kariéru podstoupil padesát zápasů, přičemž neprohrál ani jeden, se domnívá, že se mu stále nedostává takového uznání, jaké si zaslouží.


„Muhammad Ali vyšlapal cestu, po které jsem se vydal, abych došel až sem. Jestli se ale podíváme na lámání rekordů, tak musíme zmínit, že Ali prohrál svůj světový titul proti soupeři, který měl na kontě pouze sedm zápasů,“ pravil Floyd, čímž narážel na duel z roku 1978, kde se tehdy pětadvacetiletý Leon Spinks dopustil překvapení, když „Toho Největšího“ porazil v těsném bodovém rozhodnutí.

A to Mayweather si na bodová rozhodnutí stěžovat nemůže. Právě v tomto tkvěla jeho specialita. „Dneska je ze mě učitel boxu. Jsem tu, abych naučil zápasníky jedno zásadní pravidlo -  smyslem této hry je trefit a sám nebýt zasažen. Určitě to není o tom schytat co nejvíce ran,“ zmiňoval pravidlo, které po něm začalo razit několik dalších boxerů, zejména pak jeho žáků. 


„Klobouk dolů před Alim, ale nevěnoval jsem tomuto sportu čtyřicet let jen pro to, aby tu byl nějaký jiný fighter považován za lepšího, než jsem já,“ nesouhlasil s výsledky ankety ESPN nejlépe vydělávající sportovec minulé dekády.

Mike Tyson nesouhlasí

Podíváme-li se na názor z druhé strany barikády, takový Mike Tyson se nedávno ve svém Hotboxin' podcastu proti podobnému Mayweatherově tvrzení ohradil. Podle něj velikost člověka určuje mnohem více faktorů, na něž Floyd nebere ohled.

„Zdali se Floyd domnívá, že je lepší než Ali, pak o něm říkám, že žije v nějaké bludné představě. Kdyby se měl alespoň trochu přiblížit Alimu a jeho velikosti, tak by sám doprovodil své děti do školy, ale on nedokáže ani to. Tak jak o sobě může říct, že je nejlepší? Velikost člověka se neurčuje podle toho, jak se vyhýbáte lidem, nýbrž podle toho, jak jste jimi příjímáni. A Floyd, který není schopen ani vzít své děti do školy, je jenom malým a vystrašeným mužem. Velice malým a velice ustrašeným,“ uvedl Iron Mike. 


Zdroj: Drink Champs, Hotboxin' podcast


Další články