Sleduj nás

Mayweather: Muhammad Ali je legenda, ale není lepší než já. Ode mě se dneska lidi učí boxovat

Mayweather: Muhammad Ali je legenda, ale není lepší než já. Ode mě se dneska lidi učí boxovat

Floyd Mayweather nebyl před pár dny zvolen nejlepším boxerem minulého desetiletí v anketě Associated Press a uznání se nedočkal ani v anketě stanice ESPN, která hodnotila nejlepšího boxera všech dob. To v něm probudilo emoce. 

„Podle čeho se dneska posuzuje kvalita boxerů?“ zněla jedna z prvních Mayweatherových otázek, jakmile se doslechl výsledky hlasování. „Protože pokud soudíme figthery podle toho, jak umí zaujmout, pak je Muhammad Ali nejlepší, ale pokud se bavíme o lámání rekordů a inkasování co nejméně ran, pak to jsem já,“ přibližoval svůj způsob vnímání.

Floyd Mayweather, který za svou profesionální kariéru podstoupil padesát zápasů, přičemž neprohrál ani jeden, se domnívá, že se mu stále nedostává takového uznání, jaké si zaslouží.

Muhammad Ali Is 'Rooting For Manny Pacquiao' In Floyd Mayweather ...

„Muhammad Ali vyšlapal cestu, po které jsem se vydal, abych došel až sem. Jestli se ale podíváme na lámání rekordů, tak musíme zmínit, že Ali prohrál svůj světový titul proti soupeři, který měl na kontě pouze sedm zápasů,“ pravil Floyd, čímž narážel na duel z roku 1978, kde se tehdy pětadvacetiletý Leon Spinks dopustil překvapení, když „Toho Největšího“ porazil v těsném bodovém rozhodnutí.


A to Mayweather si na bodová rozhodnutí stěžovat nemůže. Právě v tomto tkvěla jeho specialita. „Dneska je ze mě učitel boxu. Jsem tu, abych naučil zápasníky jedno zásadní pravidlo: ‚Smyslem této hry je trefit a sám nebýt zasažen.‘ Určitě to není o tom schytat co nejvíce ran,“ zmiňoval pravidlo, který po něm začal v poslední době opakovat například i sám Anthony Joshua.

mayweather, ali

„Klobouk dolů před Alim, ale nevěnoval jsem tomuto sportu čtyřicet let jen pro to, aby tu byl nějaký jiný fighter považován za lepšího, než jsem já,“ nesouhlasil s výsledky ankety stanice ESPN nejlépe vydělávající sportovec uplynulé dekády.


Podíváme-li se na názor z druhé strany barikády, takový Mike Tyson se už nedávno proti podobnému Mayweatherovému tvrzení ohradil. Odpověděl mu velmi takticky: „Vaše velikost není určena tím, co si o sobě myslíte. Není určena tím, jak moc se straníte od lidí, podstatné je, jak jste těmi lidmi přijímáni. Floyd je jen velmi malý a ustrašený člověk, který tohle nikdy nepozná.“ Tím mu naznačil, že o velikosti člověka rozhodují i jeho povahové rysy. A ty by měly začít u rodiny, kterou Floyd často opomíjel.


Další články