Sleduj nás

Mayweather je nejbohatším sportovcem posledního desetiletí. Překonal Ronalda i Messiho!

Mayweather je nejbohatším sportovcem posledního desetiletí. Překonal Ronalda i Messiho!

Jak tomu už tomu bývá zvykem, i letos magazín Forbes vydal chvíli před koncem prosince žebříček nejvíce výdělečných sportovců za poslední rok. A protože se nám nachýlila ke konci jedna dekáda, bylo vhodné ukázat si výsledky rovnou za celé poslední desetiletí.

Podle oficiálního hodnocení si můžeme povšimnout, že si i přes „slabý“ rok 2019 dokázal Floyd Mayweather zachovat naprostou suverenitu na první příčce, kde kraluje nejen všem konkurentům ve světě bojových sportů, ale zároveň ve světě sportů obecně.

Takový Cristiano Ronaldo nedávno odhalil, že kdyby už sekl s fotbalem, tak mu příspěvky na Instagramu vydělají více, než kolik mu nabízí jeho plat v Juventusu. Vše je dáno obrovskou popularitou, díky níž má miliony sledovatelů na sociálních sítích a je hlavní tváří několika módních značek.


V případě Mayweathera se v porovnání s Ronaldem a Messim tolik o přízni na sociálních sítích nemůžeme bavit, zato dokázal vytřískat ze svých zápasů takové finanční odměny, jaké se nepovedly nikomu jinému. Dobrým příkladem nám je šek na 275 milionů dolarů za zápas s Conorem McGregorem či šek na 250 milionů dolarů za fight s Mannym Pacquaiem.

Lionel Messi si čistě fotbalem vydělává měsíčně 9 milionů dolarů (před zdaněním). Ronaldo lehce přes 5 milionů.


Celkový žebříček nejlépe vydělávajících sportovců za poslední dekádu:


Další články