Sleduj nás

Martínek si pochvaluje svou fyzičku, zatímco se připravuje na nejdůležitější zápas kariéry

Martínek si pochvaluje svou fyzičku, zatímco se připravuje na nejdůležitější zápas kariéry

Čas neúprosně chvátá kupředu a den Martínkovy největší zkoušky se blíží. Výhra v zápase, jenž se uskuteční 31. července, který budeme moct sledovat živě na stanicích Nova Sport, může být postupovým klíčem přes brány do největší MMA organizace světa. Jak se posunuly přípravy českého šampiona těžké váhy Oktagonu?

„Já trénuji tak, abych byl v klidu hlavně psychicky. Za poslední rok jsem udělal obrovský pokrok. Přibral jsem několik kil, mám o čtyřicet procent lepší fyzičku. Přibyly zkušenosti. Lítám na přípravy po světě. Takže v podvědomí vůbec nemám, že bych neudělal zajímavý zápas nebo že bych byl nervózní. Cítím se velice dobře,“ hodnotí zápasník, jenž si mimo jiné vyzkoušel i přípravu s již UFC ověřenými soupeři.

„Trénuji tak, že jsem o sobě stoprocentně přesvědčený. Udělám proto vše tak, aby neexistovalo žádné: ale, co kdyby, jestli náhodou nebude lepší... Měl jsem nedávno možnost se srovnávat s kluky ve Stockholmu, kam jsem byl pozván jako sparingpartner pro velkého bojovníka Alexandera Gustafssona. Dělali jsme tam i nějaké fyzické testy zdatnosti. Zkoušeli naši kondici, výdrž, výbušnost a tak podobně. Skončil jsem v první trojce. Což pro mě bylo super porovnání sil,“ pokračoval.

Zatímco v jiných sportech často platí přísloví, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se, tak zde by se dalo říct, že vyhrát možná až tak důležité není, ale je rozhodně podstatné oslnit. A do toho člověk musí zapojit všechny své zkušenosti, aby před prezidentem UFC předvedl tu nejlepší show, která ho donutí vstát ze židle.


„Přesně tak. Mají porotu v čele s Whitem a několika hlavními lidmi z UFC. V minulosti tam byly i případy, kdy smlouvu dostal jak vítěz, tak poražený, protože oba předvedli skvělý výkon. Taky došlo k tomu, že jeden vyhrál, ale udělal průměrný zápas. Řekli mu, že soupeř nebyl adekvátní, takže mu dají šanci ještě v budoucnu.“ „Přesně tak. Mají porotu v čele s Whitem a několika hlavními lidmi z UFC. V minulosti tam byly i případy, kdy smlouvu dostal jak vítěz, tak poražený, protože oba předvedli skvělý výkon. Taky došlo k tomu, že jeden vyhrál, ale udělal průměrný zápas. Řekli mu, že soupeř nebyl adekvátní, takže mu dají šanci ještě v budoucnu,“ odpovídal Martínek, jenž se nebojí, že by nepředvedl atraktivní duel.

„Myslím, že atraktivní určitě bude. Dělají ho vždy oba soupeři. Může se stát, že nastoupí skvělý zápasník se špatným soupeřem, a je z toho podprůměrný zápas. Nicméně právě podle toho, koho mám za protivníka, myslím, že to bude pěkný souboj. Rodrigo Nascimento Ferreira je ambiciózní mlaďas. Rozhodně střelec. A myslím, že já taky nejsem úplně jelito. Tipuji, že souboj bude mít dobré tempo a bude se líbit,“ doplňoval.

Zápas českého šampiona o smlouvu s UFC si vychutnáte i doma u televizních obrazovek


Zdroj: isport.blesk.cz


Další články