Sleduj nás

Martin Buday zná soupeře pro premiéru v UFC. Prověří jej Kung-fu Panda!

Martin Buday zná soupeře pro premiéru v UFC. Prověří jej Kung-fu Panda!
Historicky druhý slovenský borec v UFC má konečně soupeře. Martin Buday získal smlouvu se zámořskou organizací díky úspěšnému vystoupení v Dana White Contender Series loni v říjnu.

Lorenzo Hood byl nebezpečný hlavně v prvních minutách souboje. Jakmile se Badys na svého soupeře natlačil a zamkl jej u pletiva, začal mít zápas jednoznačně pod svou kontrolou. Vše rozhodla série tvrdých kolen v poslední minutě prvního kola, na která Američan nebyl schopný reagovat.

Martin si ze zápasu odnesl zlomený nos a léčba trochu zkomplikovala premiéru v UFC. Matchmakeři organizace totiž oslovili Budaye s nabídkou na zápas s Chrisem Barnettem již loni v prosinci, ale ten nechtěl riskovat lednový termín a soupeře odmítl.


Na druhý pokus již vše klaplo a 16. dubna na turnaji UFC Fight Night 206 dostaneme zajímavý zápas v těžké váze mezi bývalým šampionem OKTAGONu a pětatřicetiletým Američanem s přezdívkou Medvídek Huggy.

Barnett má za sebou v UFC dva zápasy. Napoprvé nestačil na veterána Bena Rothwella, kterému podlehl na škrcení ve druhém kole. Druhý pokus byl o mnoho úspěšnější. Chris trefil parádní kop z otočky na hlavu Giana Villanteho, kromě výhry TKO si odnesl i bonus za výkon večera.


Na těžkou váhu hodně pohyblivý borec baví fanoušky kreativitou a netradičními technikami. V souboji s Budayem bude mít Barnett více dvaceticentimetrové manko ve výšce. Martin si bude muset ohlídat otočky a jiná netradiční řešení, ale v BJJ a práci na pletivu by měl mít velkou výhodu. V těžké váze stačí dva dobré výkony na skok do TOP 10, a tak budeme držet Badysovi palce, aby se mezi elitou rychle etabloval.

Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články