Sleduj nás

Nenastartoval jsem motor, mrzí mě to! kál se po nevýrazném výkonu Marlon Vera

Nenastartoval jsem motor, mrzí mě to! kál se po nevýrazném výkonu Marlon VeraFoto: UFC

Další z galavečerů organizace UFC je za námi a nutno uznat, že hlavní zápas nepřinesl ani zdaleka takový ohňostroj zábavy, jak se očekávalo. Kdo naopak příjemně překvapil, to je nestárnoucí Holly Holm, která se po prvním rozehřívacím kole rozjela k parádnímu výkonu. Třetí výhru v řadě a jeden z výkonů večera si odnesl přemožitel Lajoše Kleina, Američan Nate Landwehr, který svého soupeře uškrtil ve druhém kole.

Hlavní kartu turnaje otvíral souboj Daniel Pineda vs. Tucker Lutz, který lépe zvládl první jmenovaný a zvítězil gilotinou ve druhém kole. Důležitou výhru si připsal i Albert Durayev, jenž se v minulosti střetl s Patrikem Kinclem. Následoval souboj Američanek Lee a Barber, který rozhodčí přisoudili Maycee Barber, i když ji Andrea Lee poměrně výrazně přestřílela. O výhře a výborném výkonu Landwehra jsme se již zmínili a šlo se na hlavní předzápas.

Jednačtyřicetiletá Holly Holm byla v souboji s Yanou Santos favoritkou, ale první minuty patřily spíše ruské bojovnici, jež se snažila tlačit svoji soupeřku na klec a negovat její schopnosti v postoji. Bývalá šampionka se pořádně rozjela až ve druhém kole, ale stálo to za to. Doručila takedown a manželku známého bijce z PFL na zemi doslova šikanovala. Několikrát byla blízko i premiérovému vítězství na submisi, ale dala přednost udržení výhodné pozice. Třetí pětiminutovka kopírovala tu předchozí, a tak o vítězce nemohl být pochyb.

„Pokaždé, když si myslím, že Holly začíná stárnout, přijde a předvede úžasný výkon. Přesně jako dnes,“ okomentoval návrat legendy šéf UFC Dana White.

Na hlavní zápas se nedočkavě těšila úplně celá arena AT&T Center, ale očekávání zůstala trochu nenaplněná. Od Ekvádorce Marlona Very se rozhodně čekal mnohem aktivnější výkon a Cory Sandhagen udělal jen tolik, kolik mu stačilo na bodové vítězství. První tři kola byla absolutně v režii Američana, který byl lepší v postoji a dokázal přenášet boj i na zem, kde hrozil lokty. Vera se sice pokoušel útoky přebírat, ale byl tentokrát pomalý v reakcích a často v pohybu dozadu. Poslední dvě pětiminutovky přinesly přece jen vyrovnanější podívanou, ale spíš proto, že dal Sandhagen trochu nohu z plynu.


„Nenastartoval jsem motor, mrzí mě to. Dneska jsem sice padnul, ale pamatujte si kur*a jednu věc, já nikdy nepřestanu,“ omluvil se svým fanouškům Vera a potvrdil, že i dál si jde za vysněným titulem.

Souboj přinesl největší drama při vyhlašování verdiktu sudích. Po sečtení bodů prvních dvou byl stav naprosto nečekaně vyrovnaný! Rozhodl naštěstí zdravý úsudek třetího rozhodčího, ale kam při zápase koukal Joel Ojeda, který zápas nabodoval 48-47 pro Veru, to je nám doteď velkou záhadou.


Další články