Sleduj nás

Manny Pacquiao oslavil vítězný návrat, nyní si přeje odvetu s Mayweatherem

Manny Pacquiao oslavil vítězný návrat, nyní si přeje odvetu s Mayweatherem

Boxerská legenda Manny Pacquiao (61-7-2, 39 KO) se po více než roce opět vrátila do ringu, kde se utkala s ambiciózním Adrienem Bronerem (33-4-1, 24 KO). Duel, jenž nakonec došel až do bodového ohodnocení, vyzněl jednoznačně pro filipínského borce, který si myslí, že udělal vše potřebné pro to, aby si vysloužil odvetu s doposud bezchybným Mayweatherem.

Manny Pacquiao oslavil vítězný návrat

Floyd „Money“ Mayweather se sice v současné chvíli nachází v boxerském důchodu, ovšem jak nám on sám už několikrát prozradil, nikdy nevíte, co by jej z něj mohlo znovu vytáhnout. Největší motivací je pro něj bezpochybně značný finanční zisk a jeden takový mu nabízí zrovna souboj s Khabibem Nurmagomedovem. Nevýhodou pro ruského Orla bohužel je, že se nyní nachází v UFC, kde má platnou smlouvu ještě na jeden zápas. Do té doby má smůlu.


Jaké další možnosti zváží Mayweather mezitím, o tom se dá jenom spekulovat, avšak minimálně jedno zajímavé řešení se nám tu nabízí. Pacquiao už kdysi s neporaženou americkou legendou zápasil, stalo se tak 2. května 2015, ale tehdy prohrál na body. Na tento duel se váže celá řada ohlasů a nás nejvíce přitahuje zejména jeden znepokojivý tón, jenž vychází z úst filipínského reprezentanta, který nebyl spokojen ani s verdiktem utkání, tak ani s tím, že mu jeho bývalý sok na druhou výzvu neodpovídá.

Daná situace by se ale mohla brzy změnit, Pacquiao se vystřelil do mnohem výhodnější pozice, než byl před zápasem s Bronerem, a jako takový představuje další potenciální „money“ fight. „Děkuji všem, na toto vítězství jsem tvrdě dřel a rád bych na něj navázal. Mé myšlenky se zatím zaměřují jenom na box, a tak bych si moc přál odvetu s Mayweatherem,“ potvrdil muž, pro něhož v Las Vegas hlasovali všichni tři soudci (117-111 a 2x 116-112), díky čemuž obhájil svůj pás šampiona WBA ve velterové váze.


Kompletní výsledky z poměrně nabitého galavečera naleznete zde.


Další články