Sleduj nás

Málem zabil člověka a vyvázne bez trestu? Lidé žasnou nad kauzou Tadeáše Růžičky. Spravedlnost nás minula obloukem

Málem zabil člověka a vyvázne bez trestu? Lidé žasnou nad kauzou Tadeáše Růžičky. Spravedlnost nás minula obloukemFOTO: OKTAGON MMA

Tadeáš Růžička může mít důvod k radosti. Navzdory všem problémům má být z nejhoršího venku.

Napadená osoba ležící na chladné zemi, která nejeví známky života. Nikdo neví, co se tam přesně stalo, vychází se ovšem z toho, že Mawar jakožto profesionální bojovník uštědřil drsnou lekci agresorovi, který měl nějakým způsobem doléhat na jeho přítelkyni.

Následuje sekvence urážek, facek, výsměchu i nadávek. Všeho možného, odporného, nad čím dodnes zůstává rozum jenom stát. Policie potvrdila, že našla napadeného muže a že proti Růžičkovi zahájila trestní stíhání za trestné činy výtržnictví a ublížení na zdraví. Tady ovšem nějaké stopy veřejnosti končí.


NEPŘEHLÉDNI: Začíná EURO! Vyzvedni 1000,- kč jako dárek a sleduj sportovní přenosy včetně galavečerů Clash of the Stars a další!

Naše redakce byla ve spojení s několika členy Spejbl Gymu, kde Tadeáš trénuje, a bylo nám potvrzeno, že i když se s chováním mladého bojovníka nikdo neztotožňuje, tak převládá optimismus, že ze všech problémů vyvázne bez trestu.

„Několikrát jsem se bavil s Tadeášovým právníkem a podle něho žádné odsouzení rozhodně nehrozí,“ byl konkrétnější šéf RFA Boris Marhanský, který se po dlouhém rozmýšlení v reakci na tuto skutečnost rozhodl Mawarovi dát druhou šanci a nechat ho zabojovat o mistrovský titul.


Kde je nějaká spravedlnost?

Jelikož byl případ Tadeáše Růžičky opravdu hodně zmedializován, očekávali lidé, kteří viděli všechny Mawarovy hrůzné činy i to, jak se choval na sociálních sítích, nějakou satisfakci. Té se ale nedočkali, a to v nich probouzí hněv.

„Pakliže Kotalík dostal 3 roky za napadení na diskotéce, kde také údajně v uvozovkách bránil přítelkyni, pak nechápu, jak může Růžička vyváznout úplně bez trestu. Tohle vyvolává hodně otázek a hází to opravdu velkou špínu na celou bojovou komunitu, která se s Tadeášovým chováním vůbec neztotožňuje. A tuhle část bych rád zdůraznil. Spravedlnost nás minula velkým obloukem,“ řekl našemu webu mladý zápasník z Redneck Fight Ivan Janis.

„Tohle je velký problém, protože si Růžička svými videi proti sobě poštval celou republiku. V momentě, co křičel na nějakého fanouška, že mu a jeho mámě bude skákat na hlavě, u mě naprosto skončil. Takovýto člověk nemá v kultivované společnosti co dělat. Pokud teď ještě v Praze přizabil člověka a předtím se pral po diskotékách, kde má určitě také nějaké záznamy, pak vůbec nechápu, jak nemůže být potrestán,“ napsal nám do zpráv Marek H.


„U Mawara je problém, že nezná svoji mez. Ať dělá, co dělá, nikdy nemá dost. Poplival holku v baru? Nic, je to normální, jede se dál. Zmlátil člověka na ulici? Jede se dál. Vyhrožoval reportérovi Primy? Také v pořádku. Člověka to štve hlavně z toho důvodu, že jiným stačí málo, aby byli hned potrestáni, ale o Růžičkovi je známo, že byl členem gangu, a tak se logicky pral už před lety, ale pořád se mu zákon vyhýbá. Patrně se čeká jen na to, až někomu vážně nenávratně ublíží,“ napsal k našemu příspěvku mladý zápasník Daniel Devečka.


Další články