Sleduj nás

Makhacheva neuznávám. Rok a půl drží pás, a ještě neobhajoval proti lehké váze, zlobí se bývalý šampion

Makhacheva neuznávám. Rok a půl drží pás, a ještě neobhajoval proti lehké váze, zlobí se bývalý šampionFoto: UFC

Islam Makhachev je dle UFC pound-for-pound žebříčku aktuálně nejlepším bojovníkem planety, přesto mu někteří lidé stále nemohou přijít na chuť.

Kromě lidí, jež neuznávají Islamovu víru, teď poukazujeme třeba konkrétně na takového Anthonyho Pettise. To je bojovník, jehož přítomnost sice už není s UFC spjata, ale v době své aktivní éry zde držel v lehké váze mistrovský opasek, a dokonce jej i jednou obhájil.

Pettis se rovněž vždy řadil spíše mezi ty lidi, co opovrhovali dagestánskými fightery. Vedle Khabiba si nyní vzal na paškál jeho následovníka Islama, který sice vládne lehké váze, ale nějak se do povinných obhajob zrovna nežene. A když už, tak si „vybírá“, proti komu nastoupí.


„Podívejme se na to takhle. Kdykoliv má být Makhachev povolaný do boje, tak z jeho strany slyším nějaké výmluvy. Nejsou to sice výmluvy typu: ‚Toho soupeře nechci a toho také ne.‘ Jsou to výmluvy typu: ‚Au, moje ruka. Jsem zraněný, teď bojovat nemůžu. Teď nás čeká ramadán a další s*ačky.‘

Upřímně mi to vadí, když se takhle šampion chová. Ten člověk drží pás od října roku 2022 a za ten rok a půl ho nikdy neobhajoval proti žádné lehké váze. A to tu máme spoustu elitních bojovníků, kteří jsou zrovna na vrcholu. Jediný, komu se Islam postavil, byl Alex Volkanovski, a i když se mnou mnozí nebudou souhlasit, tak už přes rok říkám, že Alexova výkonnost je na sestupu. A navíc působí o váhovku níže, ale to je jedno.


Upřímně si myslím, že Islam ten pás nebude držet dlouho. Tím neříkám, že zaručeně prohraje, jen si myslím, že si dá jeden až dva fighty a pak ukončí kariéru jako Khabib. Tihle kluci tu nejsou od toho, aby příliš riskovali a potvrdili své kvality. Postačí jim se rozloučit na vrcholu,“ rozpovídal se Pettis ve svém živém streamu, ve kterém čirou náhodou nenašel u fanoušků příliš velké pochopení. Přesto jím určitě nasadil někomu brouka do hlavy.


Další články