Sleduj nás

Makhacheva ani Khabiba nevnímám jako těžké soupeře, hovoří nový šampion pérové váhy

Makhacheva ani Khabiba nevnímám jako těžké soupeře, hovoří nový šampion pérové váhyFoto: UFC

Khabib má možná štěstí, že se už nachází v důchodu, takhle Topuriův hněv odskáče jenom Makhachev.

Sebevědomí je nedílnou a velice potřebnou součástí každého sportu, nicméně nad tím, jaké vykazuje nový šampion pérové váhy, možná zůstává až rozum stát.

Ilia Topuria si sice hravě poradil s bývalou P4P jedničkou Alexanderem Volkanovskim, ale už teď tvrdí, že ve své divizi nevidí žádnou konkurenci, a tak se brzy bude muset přesunout s vahou nahoru. Jeho španělská kladiva tak pocítí Islam Makhachev, ale nebránil by se ani Khabibu Nurmagomedovovi.


„To, co teď řeknu, neberte jako urážku, protože ty kluky jinak velice uznávám, ale přijde mi, že já se nacházím nad jimi všemi. Khabib je legenda našeho sportu, jeho rekord 29-0 je naprosto famózní, ale bohužel za svou kariéru nečelil nikomu, jako jsem já. Pokud by mi čelil, měl by 29-1, možná 29-2, kdyby chtěl i odvetu,“ rozpovídal se Topuria.

„Khabiba uznávám jako bojovníka a bylo by mi ctí, kdybych s ním mohl bojovat. Pokud ale zůstane v důchodu, s čímž víceméně počítám, tak se holt střetnu jen s Islamem Makhachevem a porazím jeho. Islamův a Khabibův styl boje si jsou dost podobný, jen mi Khabib pořád přijde o něco vyvinutější,“ sdělil Topuria v podcastu Championship Rounds.


„El Matador“ pravděpodobně pochopil, jak tato hra funguje. Aby si člověk v UFC přišel na slušné peníze, musí držet jak mistrovský opasek, tak umět i promovat svoje zápasy. A právě takováto prohlášení přitáhnou tu největší pozornost.

Zdali ovšem i nadále zůstane Topuria neporažený, to ukáží až nadcházející měsíce. Ne že by jeho cesta na vrchol byla snadná, ale teprve až teď začíná potkávat skutečnou kvalitu. Jeho dalším soupeřem by se přitom měl stát buďto opět Alex Volkanovski, anebo nově Brian Ortega. A teprve potom, pokud vyhraje, možná přijde přesun do lehké váhy.


Další články