Sleduj nás

Makhachev potvrzuje: Khabib už není mým trenérem! Jak se hodlá na Volkanovskiho připravit?

Makhachev potvrzuje: Khabib už není mým trenérem! Jak se hodlá na Volkanovskiho připravit?FOTO: UFC

Islam Makhachev přiznává, že bez Khabiba Nurmagomedova po jeho boku budou zápasy o něco těžší. 

Khabib byl neomylným zápasníkem a podobně neomylným byl následně i trenérem. Většinu metod přebral od svého otce Abdulmanapa a následně je převáděl na své zápasníky. Všichni trénovali až do morku kosti, ale všichni také pilovali svou dominantní techniku až do posledního detailu. 

Islam Makhachev je díky Khabibovi s Abdulmanapem bojovníkem, jakého jej můžeme vidět dnes, přesto do následujícího zápasu v australském Perthu bude muset vstoupit na vlastní pěst. Bez jemu známé psychické podpory v rohu. A to je velké oslabení. 


„Je to pravda, Khabib odešel z mého týmu,“ hlesl Makhachev při otázce novinářů z Middle Easy. „Celá léta stál po mém boku, teď se rozhodl věnovat rodině, tudíž mu to nemohu mít za zlé. Je to jeho volba a já jsem koneckonců bojovník, abych si uměl poradit i bez něj,“ řekl. 

„Že jde o ztrátu, to je jasné, ale stále mám další členy týmu, o které se mohu opřít. Javier (Mendez) a já shodně věříme, že jsem lepší jak Volkanovski a že ho porazím, o což se budu snažit. Mám políčeno na ten jeho post světové pound for pound jedničky a za tím si půjdu, na tom se nic nemění,“ dodal Makhachev. 


Vyber 3 000,- Kč zdarma

Více zde

Další články