Sleduj nás

Makhachev: Pereira porazil Procházku, Hill porazí Pereiru, ale nade všemi je Ankalaev

Makhachev: Pereira porazil Procházku, Hill porazí Pereiru, ale nade všemi je AnkalaevFOTO: UFC

Pravý šampion polotěžké váhy se ještě ukáže, myslí si aktuálně nejlepší MMA bojovník současnosti.

Islam Makhachev byl po nedávné aktualizaci dosazen do čela pound-for-pound žebříčku UFC, kde nahradil krále Jona Jonese. A podobně jako předurčil svůj osud, se jej nyní snaží předpovědět i bojovníkům z divize do 93 kilogramů, kde mimo jiné působí i Jiří Procházka, jehož pád Islam údajně také očekával.

„MMA je nejen soubojem stylů, ale také zkouškou vaší oddanosti. Abyste byli nejlepší, musíte být připraveni na všechno. A toho docílíte pouze tak, že budete každý den tvrdě dřít a neustále se zdokonalovat. To je ten důvod, proč jsou naši kluci tak úspěšní. Většina z nás pochází ze stejné školy a tomuto sportu jsme oddali naprosto vše,“ promluvil Makhachev pro UFC Russia.


„Jestli jsem věděl, že Jirka prohraje? Svým způsobem ano, myslel jsem si to. Alex má rychlé protiútoky a nebezpečný levý hák, na který nachytal už spoustu bojovníků. Ale pořád je to jen postojář, a proto si myslím, že se bude dát porazit a že to zvládne už Jamahal Hill. A Hilla zase porazí Magomed Ankalaev, který je v té divizi nejkomplexnější,“ četl Islam ze své věštecké koule.

„Ankalaev je největší dříč široko daleko. Myslím si, že měl teď trochu smůlu, ale jinak je to mistrovský materiál, určitě bude šampionem. Svými dovednostmi je nade všemi zápasníky z polotěžké váhy. V příštím roce ten titul bude jeho,“ předpokládá.


Opět se jedná o pouhou predikci, ale zase se nedá říct, že by neměla žádné reálné základy. Pohledem na papírové předpoklady je Ankalaev skutečně nejsilnější polotěžkou váhou současnosti. To mimo jiné dokazuje i jeho jedenáctizápasová šňůra v UFC bez porážky, jejíž lesk narušuje pouze remíza s Janem Blachowiczem a no contest po ilegálním úderu kolenem s Johnnym Walkerem. Je dost možné, že právě s tímto soupeřem bude mít Ankalaev v příštím roce odvetu, než se dostane k novému boji o pás.


Další články