Sleduj nás

Makhachev není žádný Superman, aby se nedal porazit, tvrdí Poirier. Nevylučuje ukončení gilotinou

Makhachev není žádný Superman, aby se nedal porazit, tvrdí Poirier. Nevylučuje ukončení gilotinou Foto: UFC

Na Dustina Poiriera se spousta lidí dívá jako na značného papírového outsidera. O to větší má ovšem chuť, aby v boji o titul všechny zaskočil.

„Již 1. června budete všichni překvapeni!“ To je zpráva, kterou vyslal do éteru elitní MMA bojovník z divize lehké váhy, který v UFC strávil posledních třináct let své kariéry. Během ní se probojoval ke třem titulovým bitvám a nyní vstoupí do čtvrté. Ta bude zjevně úplně poslední, a proto do ní plánuje dát všechno. I to je údajně jeden z důvodů, proč by v něj lidé měli věřit.

„Asi před rokem jsem říkal, že toho času před sebou už moc nemám. A vidíte to, stále jsem tady, a teď mě dokonce bude čekat další bitva o titul,“ usmíval se Poirier na tiskové konferenci, jež předcházela jeho blížícímu se duelu.


„Hlavní kariérní cíl jsem si už splnil – zabezpečil jsem svou rodinu – ale teď bych si rád splnil i ten osobní cíl, kterým je mistrovský opasek. Nebude to snadné, protože je Islam Makhachev skvělý bojovník, ale zároveň nevěřím tomu, že bych na něho kvalitativně nějak moc ztrácel,“ pronesl.

Zde se vyplatí připomenout, že Dustin v roce 2019 vyhrál opasek pro dočasného šampiona lehké váhy, když na body porazil Maxe Hollowaye. Tento úspěch ovšem za plnohodnotný nepovažuje, proto prahne po regulérním pásu, jenž by stvrdil jeho dlouholetý odkaz.


„Samozřejmě poslouchám Makhacheva a vnímám i to, jak o mně mluví. Nepochybně není jediný, kdo si myslí, jak pro něho budu snadná kořist, ale o to větší mám motivaci, abych ho i všechny pochybovače vyvedl z omylu. Proti St.Denisovi mi také hodně lidí nevěřilo a jak to dopadlo, to všichni víme,“ poukazoval Poirier na nedávný případ, kdy umlčel kritiky.

„Islam není žádný Superman. Jeho grappling je sice úžasný, ale pořád nevěřím, že je tak dobrý jako Khabib. Vysmívá se mé gilotině, ale klidně se může stát, že ho s ní nachytám. A stejně tak se může stát, že ho trefím v postoji. Ten zápas je mnohem více otevřený, než byste si mohli myslet. Za ta léta jsem nasbíral spoustu zkušeností, které v tomto boji využiju, můžete se těšit na překvapení,“ nalákal Poirier fanoušky na titulový duel, jímž nám odstartuje letní sezona.


Další články