Sleduj nás

Makhachev: Nemůžu říct, že byl Hernandez mou první volbou, ale Kevin Lee dal přednost snadným soupeřům

Makhachev: Nemůžu říct, že byl Hernandez mou první volbou, ale Kevin Lee dal přednost snadným soupeřům
Islam Makhachev (18-1) se společně jako jeho několik dalších ruských kolegů představí na turnaji UFC 249 v Brooklynu. Právě zde měl původně bojovat s Kevinem Leem (18-5), jenže ten si podle všeho raději zvolil cestu skrze „snazšího soupeře“.

„Uvidíme se 18. dubna, příprava je v plném proudu,“ informoval Islam své fanoušky. „Nemohu říct, že jsem dostal soupeře, kterého jsem chtěl, ale jsem vděčný za to, že mám domluvený zápas. Udělám, co bude v mých silách, abych vás učinil šťastnými.“

Na Makhacheva, jenž je mnohými považován za nástupce šampiona Khabiba Nurmagomedova v lehké váze, bude na UFC 249 čekat Alexander Hernandez, sedmadvacetiletý progresivní borec, který má na svém kontě 11 vítězství a 2 porážky. V UFC odmlátil „pouze“ 4 zápasy, přičemž v tom předposledním podlehl Donaldovi Cerronemu na TKO (kop do hlavy a následné zakončení údery).


Islam Makhachev je ambiciózní zápasník. Sám se sice nechal slyšet, že s Khabibem bojovat nehodlá, ale protože tuší, že jeho ruský kolega brzy pověsí rukavice na hřebík, tak bude pak útočit na titul místo něho. Nejlepší cesta, která by mu zajistila rychlý posun vzhůru, by vedla přes Kevina Leeho (18-5), s ním ovšem jednání nedošla ke zdárnému konci.

„Kevin Lee příliš mnoho mluví, ale bohužel málo koná. Jak můžete vidět, bylo pro něho lepší si zvolit snazší cestu,“ popíchl Makhachev svého potenciálního soupeře, který místo Islama kývl na duel s Charlesem Oliveirou (28-8). S ním se utká 14. března na UFC Fight Night 170 v Brazílii.


Další články