Sleduj nás

Magomedsharipov: Je na čase předhodit mi někoho lepšího

Magomedsharipov: Je na čase předhodit mi někoho lepšího
Sedmnáct výher a jediná porážka, to jest bilance jednoho z čerstvě obávaných účastníků pérové váhy, jenž touží posunout se v žebříčku zase o něco výš.

Po výhře nad Brandonem Davisem na UFC 228 se sedmadvacetiletému borci otevřely nové brány, za nimiž by měl stát buďto Jose Aldo, nebo Chad Mendes. Veškerý zájem medií se ovšem přiklání k tomu druhému jménu.

„Ani jeden není nejlehčím soupeřem, ale jako všude, tak i zde platí, že pokud se chcete stát nejlepšími, musíte být schopni ty nejlepší porazit,“ praví borec, kterému v celkovém žebříčku momentálně patří patnácté místo.


„Už jsem vyzval Mendese, ale ještě mi nebyla dána odpověď. Možná mi neuškodí, když si teď na pár dní odpočinu a poté uvidíme, co se nabídne,“ říká.

Zabit Magomedsharipov je mnohými předurčen stát se novým šampionem v pérové váze, z níž by postupně mohl jít ještě výš. Mezi jeho poznávací rysy patří primárně dobrý boj po zemi, tedy wrestling, a pak wushu, což je čínské bojové umění, které lze v přeneseném slova smyslu také chápat jako kung-fu.


Magomedsharipova čeká důležitá operace, po ní dokonce může skončit s MMA kariérou

„Ať už narazím na kohokoliv, budu se snažit využít svých předností. Většina zápasníků je dobrá v boxu, mají promakanou techniku boje ve stoje, avšak jen o tom ten sport není,“ reaguje.

„Já jsem zase o něco vyšší (185 cm) než většina z nich, což mi dává jistou výhodu. V duelu ale nehledím na žádné klady nebo zápory. Chci se stát nejlepším, to je teď můj cíl,“ doplňuje.

Další články